gminazamosc.tv

Antonina Campi Opera Masterclass w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

dodano: 17 maja 2018

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają 21-26 maja na warsztaty wokalne Antonina Campi Opera Masterclass – wyjątkowe wydarzenie artystyczno-edukacyjne, które łączy w sobie wysoką wartości merytoryczną i artystyczną z prawdziwym potencjałem kulturotwórczym.

Podczas wydarzenia odbędą się zajęcia indywidualne ze śpiewu, poprowadzą je: urodzona w Lublinie Ewa Vesin, która jest jednocześnie dyrektorem artystycznym Konkursu Wokalnego i Masterclass; znana melomanom całego świata Małgorzata Walewska oraz znakomity baryton i nauczyciel śpiewu Marcel Boone. Zajęcia zespołowe prowadzić będzie Adi Bar – młody dyrygent urodzony w Izraelu, współpracujący z teatrami operowymi w Niemczech i Polsce. Uczestników i pedagogów wpierać będą uznani akompaniatorzy i korepetytorzy solistów: Justyna Skoczek, Tatiana Dranchuk, Olga Tsymbaluk, Tomasz Pawłowski, Mischa Kozłowski.
Wydarzenie ważne jest również dla społeczności lokalnej, a w szczególności lubelskiej młodzieży: w ramach Masterclass zaplanowano bowiem udział najlepszych uczniów lubelskich szkół muzycznych w wybranych zajęciach z pedagogami wokalnymi. Zorganizowane zostaną również otwarte dla publiczności wykłady i lekcje pokazowe.
26 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na koncert galowy Antonina Campi Opera Masterclass. W programie koncertu znajdą się arie przygotowane przez uczestników kursów mistrzowskich i utwory wykonywane przez orkiestrę oraz uczniów klasy śpiewu lubelskich szkół muzycznych. Bilety na Galę w cenie 5 zł do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.
Całe wydarzenie wpisuje się również w promocję kultury polskiej i Lubelszczyny na arenie międzynarodowej poprzez konsekwentne przywracanie pamięci o patronce Konkursu Wokalnego i Masterclass – Antoniny Campi z Miklaszewiczów, urodzonej w  Lublinie śpiewaczki, pierwszej polskiej gwiazdy europejskich scen operowych.
Wydarzenie realizowane przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

                                                                     
 

Ewa Dados-Jabłońska

Rzecznik prasowy

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz