Wyciek gazu na stacji Statoil
dodano: 28.04.2008 w Wydarzenia
Na szczęście obyło się na strachu, nikt nie został poszkodowany. Dzisiaj tuż po godz. 17 doszło do wycieku gazu na Stacji Paliw Statoil w Zamościu przy ul Peowiaków. Przyczyną zdarzenia była awaria układu pompowego powstała w skutek oderwania części osłony pompy gazu. Przytomnością umysłu wykazali się pracownicy stacji którzy po usłyszeniu huku (powstałego w skutek oderwania osłony) i stwierdzeniu że doszło do wycieku gazu ewakuowali klientów stacji i baru i powiadomili służby ratownicze oraz wyłączyli dopływ energii do stacji. Szybkie i skuteczne podjęcie działań ratowniczo-gaśniczych przez zastępy Państwowej sttraży Pożarnej przyczyniły się do ograniczenia wypływu gazu a tym samym możliwości powstania wybuch gazu. Z szacunkowych danych wynika, że w skutek awarii do atmosfery przedostało się około 0,5 m3 gazu płynnego propan butan. Celem nadrzędnym było ograniczenie wycieku gazu z podziemnego zbiornika o poj. 10 m3, co udało się to poprzez zakręcenie odpowiednich zaworów w szafie sterowniczej stacji. W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się niebezpiecznej chmury gazowej, ustawiono kurtyny wodne tworzące mgłowe prądy wodne. Serwis techniczny stacji wyłączył z użytkowania stanowisko tankowania autogazem do czasu odbioru technicznego instalacji gazowej stacji. Obecnie pozostała część Stacji Paliw ponownie została przywrócona do normalnego funkcjonowania. W działaniach trwających 2,5 godz wzięło udział 7 zastępów (16 ratownków) z JRG Zamość i Szczebrzeszyn a także Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne.
Aktualności
więcej-
Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
- XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- Zaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
- Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (602)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (57)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)



Wasze komentarze (0)