Wizyta ambasadora Australii
dodano: 19.05.201616 maja br. gościem wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka był ambasador Australii Paul Wojciechowski. Ambasadorowi towarzyszył pan Steve Rank, przedstawiciel Austrade - Australijskiej Komisji Handlu. Głównym celem przyjazdu ambasadora było spotkanie z władzami Regionu oraz Miasta Lublin, jak również udział w konferencji organizowanej przez PD Co Sp. z o.o. „Potencjał Lubelskiego Zagłębia Węglowego", która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
W trakcie rozmów marszałek podkreślił pozytywne zmiany jakie zaszły w Polsce od czasu naszego wejścia do Unii Europejskiej oraz przedstawił kluczowe inwestycje zrealizowane oraz te planowane, które jeszcze bardziej przyspieszą rozwój Lubelszczyzny. Marszałek podkreślił, że Województwo Lubelskie kładzie szczególny nacisk na rozwój małych firm oraz promocję eksportu wspierając przedsiębiorców w wyjazdach na misje handlowe, targi oraz oferując szereg innych narzędzi zachęcających producentów z naszego regionu do ekspansji na rynku globalnym. Marszałek wspomniał, że Województwo wspiera również działania w zakresie kultury, turystyki oraz edukacji, które mają równie ważny wpływ na rozwój regionu.
W trakcie spotkania podkreślono również znaczenie dobrych relacji pomiędzy Polakami i Australijczykami. Australia jest znana i bliska wielu Polakom, podobnie Australijczycy znają Polaków poprzez imigrantów z Polski. Po wojnie oraz w latach osiemdziesiątych do Australii wyjechało wielu naszych rodaków, którym kraj ten stworzył doskonałe warunki do życia (wskaźnik rozwoju społecznego w Australii jest bardzo wysoki, w rankingu światowym Australia znajduje się na drugim miejscu po Norwegii). Australia od lat uznawana jest za państwo wielokulturowe , 28 % mieszkańców urodziło się poza granicami kraju a 25% ma jednego z rodziców obcokrajowca. Ambasador zaznaczył, że migracja sprzyja rozwojowi handlu zagranicznego, szczególne znaczenie ma wpływ imigrantów na handel z krajem ich pochodzenia.
Aktualności
więcej-
KAS udaremniła przemyt 1,2 mln paczek papierosów. Kontenery z kontrabandą zatrzymane w Małaszewiczach
- „Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
- Miasto otrzymało środki na wsparcie straży pożarnej i ochrony ludności
- Wakacyjna robotyka dla dzieci!
- Co nas różni? - spotkanie przy kawie
- Rozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursów „Strzelnica w Powiecie”
- Skuteczne działania zamojskich kryminalnych doprowadziły do wycofania z rynku ponad 26 kilogramów narkotyków i zatrzymania trzech osób trudniących się ich dystrybucją
- Nowa prognoza emerytury już na eZUS
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (2)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (2)
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (56)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (7)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Polsko-Ukraiński Festiwal „To, co nas łączy” – budujemy pozytywne relacje sąsiedzkie
dodano: 16.06.2026W sobotę 20 czerwca Fundacja Lapigua organizuje Polsko-Ukraiński Festiwal „To, co nas łączy”, wyjątkowe wydarzenie mające na cel uczczenie bogactwa kulturowego i umocnienie więzi między Polską a Ukrainą. Festiwal ten jest elementem działalności Fundacji Lapigua i Centrum Inicjatyw Błonie, które promują polsko-ukraińską współpracę i wzajemne zrozumienie, przeciwdziałając hejtowi i dyskryminacji.
Zobacz materiałZmień wakacje w przygodę życia
dodano: 03.06.2026Wstąp do projektu „Wakacje z wojskiem” i sprawdź swoje granice w 27 dni!
Zobacz materiałWakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
dodano: 25.06.2026Co łączy zabytkowe rowery, art déco, początki kina, Twierdzę Zamość i historię niedźwiedzicy Basi? Odpowiedź kryje się w roku 1926 – roku powołania Muzeum Zamojskiego.
Zobacz materiałKAS i CBŚP zlikwidowały nielegalną drukarnię półproduktów do produkcji papierosów
dodano: 03.06.2026• Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, zlikwidowały nielegalną linię produkcyjną służącą do wytwarzania półproduktów wykorzystywanych przy produkcji wyrobów tytoniowych. • W trakcie realizacji zatrzymano 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)