Angelika Kuźniak, autorka Papuszy w Książnicy Zamojskiej
dodano: 04.12.2013Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na kolejną Zamojską Biesiadę Literacką. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy Angelikę Kuźniak, kulturoznawczynię, reporterkę „Gazety Wyborczej”, pisarkę, trzykrotnie uhonorowaną nagrodą Grand Press, nominowaną do Polsko – Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.
Angelika Kuźniak jest autorką dwóch książek Marlene oraz Papusza, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne, oraz zbioru reportaży Zły dotyk oraz Cała Polska trzaska. Reportaże Gazety Wyborczej 2001-2004.
Podczas spotkania autorka podzieli się wiedzą na temat bohaterki jej najnowszej książki – Papuszy, cygańskiej poetki Bronisławy Wajs.
Zapraszamy na spotkanie 11 grudnia 2013 r. o godz. 16.00 w Książnicy Zamojskiej (Galeria Ekslibris), przy ul. Kamiennej 20 w Zamościu. Wstęp wolny.
Iwona Proczka
Książnica Zamojska
Aktualności
więcej-
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
- Wizyta w ośrodku zakończyła się aresztem
- Miasto kupiło szkole nowiutkie samochody. Uczniowie mówią o nich: W pełni wypasione
- Nadal przybywa pracujących emerytów, choć wolniej
- 7. Motocyklowy Rajd Weterana - żołnierze odwiedzili groby poległych uczestników misji
Komentowane Aktualności
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (386)
- Nie dla masztu 5G (4)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (2)
- Miejskie obchody Dnia Strażaka w Zamościu (1)
- Pożar domu w Tomaszówce (1)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Pijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
dodano: 13.05.2026Policjanci z Łaszczowa zatrzymali kierującego Volkswagenem, który w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiałNiebezpieczne sytuacje na drogach pow. zamojskiego. Apelujemy o ostrożność!
dodano: 19.05.202648-latek zdecydował się kierować seatem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Zamość stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie oraz zaparkowany na posesji pojazd. Natomiast na trasie Hutków – Suchowola 47-letni kierowca volkswagena uderzył w drzewo, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obrażeń doznał również 86-letni kierowca suzuki, który w Chomęciskach Małych wyjeżdżając na drogę K17 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym audi. Apelujemy o ostrożność na drodze oraz trzeźwość za kierownicą.
Zobacz materiał‘’Magiczny Koncert – Bajki Świata’’ - koncert z okazji Dnia Dziecka
dodano: 12.05.2026Ogólnopolski bestseller koncertowy - niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami.
Zobacz materiałWypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
dodano: 04.05.2026Pasażerka motocykla z obrażeniami trafiła do szpitala. To skutek zdarzenia z piątku w miejscowości Gwizdów. Kierujący motocyklem stracił panowanie i wjechał do rowu uderzając w pień drzewa. Jak się okazało motocyklista miał ponad promil alkoholu. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)