"Śladami Singera" na Lubelszczyźnie
dodano: 04.07.2013Już po raz trzeci odbędzie się na Lubelszczyźnie wyjątkowy projekt - podróż śladami opowiadań Izaaka Baszewisa Singera. Lublin i Lubelszczyzna były ulubionymi miejscami akcji opowiadań laureata literackiej Nagrody Nobla – Izaaka Baszewisa Singera. To wyjątkowy pisarz, który swoją twórczością rozsławił nasz region. Dzięki jego opowiadaniom znane są w całym świecie nazwy takich miast jak Tyszowce, Szczebrzeszyn, Kraśnik, Józefów, Biłgoraj, Bychawa czy Lublin.
Grupa artystów i artystek z Czech, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Łotwy, Polski, Rosji wyruszy do dawnych sztetli, by wspólnie z ich mieszkankami i mieszkańcami kreować wydarzenia artystyczne i edukacyjne czerpiące z lokalnej historii, tradycji i kultury.Festiwal "Śladami Singera", organizowany przez Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN", odbędzie się w dn. 11-25 lipca w Szczebrzeszynie, Józefowie, Tyszowcach, Biłgoraju, Kraśniku, Bychawie i Lublinie.
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Wypadek z udziałem karetki (8)
- Dziękuję i życzę (1681)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (270)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- Dziękuję i życzę (1681)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
XXVII sesja Rady Miasta Zamość
dodano: 24.04.2026Przewodniczący Rady Miasta zawiadamia o zwołaniu XXVII Sesji Rady Miasta IX kadencji, która odbędzie się 27 kwietnia 2026 r. (poniedziałek). Obrady rozpoczną się o godz. 13.00 w Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość.
Zobacz materiałNie warto chuliganić. Wandal, który zniszczył donicę w Parku Miejskim skazany
dodano: 21.04.2026Ma naprawić wyrządzoną szkodę, ale za to co zrobił, trafi również do więzienia. Młody człowiek, który dwa lata temu zniszczył kamienną donicę w Parku Miejskim w Zamościu nie będzie bezkarny.
Zobacz materiałZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
dodano: 04.05.2026Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłatę tegorocznych trzynastek dla emerytów i rencistów. Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w sumie ponad 863 mln złotych dodatkowych świadczeń.
Zobacz materiał2 LBOT na konferencji STOMOZ - medycyna i wojsko w jednym systemie
dodano: 24.04.2026W dniach 22-24 kwietnia 2026 r. w Modlinie odbywa się konferencja „Przygotowanie i wykorzystanie podmiotów medycznych dla potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”, organizowana przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej (STOMOZ). Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Wojewody Mazowieckiego.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)