Już jutro Ogólnopolska Noc Profilaktyki
dodano: 21.06.2013W ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, 22 czerwca 2013 roku, planowane jest zorganizowanie po raz pierwszy w kraju Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. W województwie lubelskim akcja obejmie 9 miast: Hrubieszów, Krasnystaw, Lubartów, Lublin, Łuków, Puławy, Tomaszów Lubelski, Janów Lubelski i Włodawę. Dzień wcześniej do udziału w projekcie zapraszamy młodzież z Chełma.
Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych. Projekt Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki wzorowany jest ponadto na powodzeniu i społecznej akceptacji Nocy Muzeów. Sensem działań programu Profilaktyka a Ty są działania profilaktyczne realizowane „przez młodych dla młodych". Uczestnicy programu PaT realizują swoje talenty na scenie jako aktorzy, wokaliści, tancerze czy graficy i przez to pokazują, iż można żyć pięknie bez uzależnień.
W Lublinie akcja rozpocznie się o godz. 15: 30 przed Halą MOSIR happeningiem „Przestańmy biec!” O godz. 16: 00 odczytana zostanie odezwa społeczności Pat. Zaraz potem wsłuchamy się w rytm Wolnych Serc. Przez 60 sekund będziemy słyszeć rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.Kilka minut po godz. 16: 000 zapraszamy do Hali MOSIR, gdzie odbywać się będzie dalsza część programu m.in. turnieje piłki halowej, pokazy ratownictwa medycznego oraz sprzętu służb mundurowych, a także występy artystyczne. Od 18:00 -21: 00 zobaczyć będzie można dwa spektakle teatralne młodzieży biorącej udział w Programie Profilaktyka A Ty „ Pat”. Od 21:00 do północy trwać będą nocne rozmowy o profilaktyce.
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (282)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
dodano: 29.04.2026Wyjątkowy prezent robi Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu mieszkańcom miasta. W piątek, 1 maja autobusami spółki będzie można jeździć bez kupowania biletów.
Zobacz materiałKino przyjazne sensorycznie
dodano: 14.05.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.
Zobacz materiałMagritte i Henri Matisse w BWA Galerii Zamojskiej
dodano: 29.04.2026Henri Matisse ur. 31 grudnia 1869 w Le Cateau-Cambrésis, zm. 3 listopada 1954 w Nicei) – francuski malarz. Uznawany za najsłynniejszego fowistę. Początkowo przygotowywał się do zawodu prawnika. Jednak w wieku 24 lat rozpoczął naukę malarstwa w paryskiej Szkole Sztuk Pięknych. Uczeń Gustave’a Moreau, początkowo tworzył pod wpływem impresjonistów oraz sztuki japońskiej. W 1905 wystawił swoje prace w Salonie Jesiennym. Wykształcił wkrótce własny styl. Sławę osiągnął już za swego życia. Matisse zapełniał swoje płótna plamami żywych, świetlistych, zwykle silnie kontrastowych barw, które częstokroć, w trosce o czytelność obrazu, obwodził delikatnym konturem. Po operacji onkologicznej utracił sprawność fizyczną i poruszał się na wózku inwalidzkim (nie mógł pracować przy sztalugach) – zmienił się wtedy profil jego twórczości – tworzył odtąd papierowe kolaże. Henri Matisse był rywalem Pabla Picassa. Zmarł na atak serca w swoim mieszkaniu w Nicei.
Zobacz materiałNapromieniowana waluta na zakup auta
dodano: 17.04.2026Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce zawrócili obywatelkę Ukrainy, która przenosiła prawie 10 tys. dolarów. W pliku był banknot, którego promieniowanie kilkaset razy przekraczało naturalne tło. Kontrola radiometryczna to jedno z ustawowych zadań SG i prowadzona jest na granicy nieprzerwanie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)