Nie zauważył znaku „ustąp pierwszeństwa”
dodano: 17.06.2013Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to wstępna przyczyna wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj we Frampolu. 25-letni kierowca volvo „nie zauważył” znaku drogowego i wjechał na drogę z pierwszeństwem przejazdu, którą jechał volkswagen. W wyniku zderzenia samochodów, ogólne obrażenia ciała odnieśli wszyscy uczestnicy wypadku. Najpoważniej ranna została 9-letnia dziewczynka, pasażerka volva. Z ciężkimi obrażeniami ciała przewieziona została do Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 16.00 na jednym ze skrzyżowań we Frampolu. Ze zgłoszenia wynikało, że 6 osób uczestniczących w wypadku odniosło obrażenia.
Funkcjonariusze ustalili, że oboje kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierującym volvo okazał się 25-letni mieszkaniec Janowa Lubelskiego. Mężczyzna jechał z trzema pasażerkami, w tym 9-letnią dziewczynką. Natomiast volkswagenem kierowała 35-latka z Janowa Lubelskiego podróżująca z dwiema pasażerkami. Jak się okazało 25-letni kierujący volvo nie zauważył znaku drogowego „ustąp pierwszeństwa” i wjechał na skrzyżowanie, gdzie doszło do wypadku. Wszyscy uczestnicy zdarzenia odnieśli ogólne potłuczenia ciała, jednak dwie pasażerki volva, siedzące od strony uderzenia doznały większych obrażeń. Najpoważniej ranna została siedząca z tyłu 9-letnia mieszkanka Janowa Lubelskiego, z obrzękami głowy, pęknięta czaszką, niedowładem ciała i innymi urazami trafiła do Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Aktualności
więcej-
XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- XVI Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera" w Zamościu
- Kurs JATA - przepustka "z cywila" do Wojsk Specjalnych
- Policjantki chciały pomóc kierującemu osobówką. Za kierownicą siedział 15-latek
- Wypadek na hulajnodze elektrycznej w Krasnymstawie
- Mimo że są zagrożone, przemyt nimi nadal kwitnie
- Kino przyjazne sensorycznie
- Wystawa „LIFE – Rzeźba. Plakat” w BWA Galerii Zamojskiej
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (11)
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (116)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
dodano: 22.06.2026Nowoczesne technologie wkraczają do Oddziałów Przygotowania Wojskowego!
Zobacz materiałXXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 22.06.2026INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/ XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026" odbędzie się w dniach 13-19 lipca.
Zobacz materiałZamojska Arlekinada 2026
dodano: 08.06.2026Zapraszamy na Zamojską Arlekinadę 2026 - widowisko artystyczne wzorowane na Karnawale Weneckim w wykonaniu teatru ulicznego VUALA ze Lwowa, tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz muzyków Zespołu Muzyki Dawnej „Capella All’ Antico”. W widowisku zobaczymy sceny pantomimiczne, etiudy taneczne inspirowane komedią dell’arte i dawnymi tańcami dworskimi .Artyści Teatru Vuala ze Lwowa zaprezentują trzy specjalnie przygotowane etiudy inspirowane spektaklem „Cyrkowe kolory” – barwnym widowisku ulicznym łączącym teatr, nowoczesny cyrk i interaktywną zabawę z publicznością. Ponad 100 wykonawców- w bogatych historycznych strojach i stylizowanych maskach przeniesie widzów w świat weneckiego karnawału, fantazji i jarmarcznych widowisk.
Zobacz materiałNiedokończona odbudowa. Fundacja apeluje o zdjęcia Zamościa z lat 70. i 80.
dodano: 02.07.2026W wielu domowych albumach zapewne kryją się zdjęcia z czasów, gdy Zamość był wielkim placem budowy. A może zachowały się fotografie z centralnych dożynek, pracy w PGR-ach lub codziennego życia w latach 70. i 80. minionego wieku? Fundacja „Obywatelski Wschód” rozpoczyna realizację projektu „Niedokończona odbudowa. Jak rozkwit i upadek dekady Gierka odcisnęły ślad w historii Zamościa”.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)