Przedsiębiorczy elektryk
dodano: 21.03.2013Dnia 18 marca w auli ZSP Nr 3 w Zamościu odbyło się spotkanie z absolwentem Technikum Elektrycznego, Danielem Czuk, który od kilku lat w Brodach Małych k. Szczebrzeszyna prowadzi własną firmę „ELEKTROINSTAL CZUK”. Zaprezentował on uczniom klas pierwszych (I c i d ) i trzecich (III c i d) Technikum Elektrycznego profil swojej firmy. Mówiąc o inwestycjach, które do tej pory zrealizował, nasz gość opowiedział, jak w praktyce wygląda praca elektryka. Przedstawił własny dorobek zawodowy i drogę do sukcesu, oraz zdradził sekret, jak po ukończeniu szkoły odnaleźć się na rynku pracy jako technik elektryk. Podkreślił, że absolwent nie powinien biernie czekać, aż ktoś zainteresuje się jego losem, ale mając już w ręku dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji zawodowych musi uwierzyć we własne siły, obudzić w sobie ducha przedsiębiorczości i założyć swoją firmę. Należy się zająć wypromowaniem wizerunku tejże firmy na lokalnym rynku, a w przyszłości również na międzynarodowym, tylko trzeba powtórzyć wiadomości z języka niemieckiego, który niestety nie zawsze cieszy się popularnością wśród uczniów a jest tak mile widziany na europejskim rynku pracy, zwłaszcza w branży elektrycznej.
Daniel podpowiedział młodszym kolegom, na jakich przedmiotach powinni oni głównie skupić swoją uwagę podczas edukacji , aby w przyszłości zagwarantować sobie łatwiejszą drogę do sukcesu zawodowego. Starannie prowadzone zeszyty z przedmiotów zawodowych przydadzą się nie tylko do zaliczenia kolejnego semestru w szkole, ale po jej ukończeniu będą świetną pomocą w pracy elektryka. Egzamin zawodowy, to nic innego, jak zadania, z którymi musi zmierzyć się zawodowy elektryk na co dzień. Wiedza zdobyta podczas zajęć praktycznych w CKP i trwającej cztery tygodnie praktyki zawodowej też w późniejszej pracy jest niezbędna. Zatem, im więcej wiadomości przyswoi sobie uczeń będąc jeszcze w technikum, tym mniej będzie miał do nauki jako zawodowy pracownik.
Daniel zapewnił słuchaczy, że oferta edukacyjna Technikum Elektrycznego bierze w pełni pod uwagę kształtowanie wszelkich kompetencji, potrzebnych na rynku pracy. Absolwent zmotywował słuchaczy do dalszej nauki, a niektórym nawet pomógł uwierzyć w ich własne siły.
Spotkania z absolwentami zostały już na stałe zapisane w kalendarzu organizacji roku szkolnego ZSP Nr 3, ponieważ promują one wśród uczniów kreatywność, samodzielność i przedsiębiorczość, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach do funkcjonowania na rynku pracy.
Agnieszka Banaszak
Aktualności
więcej-
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
- Próbował przekroczyć granicę mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie!
- Warsztaty dla mężczyzn „Kuźnia autentyczności” w Biłgoraju
- Renciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
- Zazieleni się wokół stadionu OSiR. Są pieniądze na unijny projekt
- KAS odzyskała blisko 10 mln zł podatku
- Kino Konesera w czerwcu
- Zaproszenie na spotkanie autorskie i wernisaż wystawy Danuty Agnieszki Kurczewicz
Komentowane Aktualności
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (331)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (40)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (72)
- Trzej poszukiwani kierowcy w rękach policji (1)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (2)
- 1500 zł i 10 punktów karnych (1)
- Zmęczenie przyczyną zdarzenia drogowego (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Łóżka piętrowe drewniane - funkcjonalność i styl w jednym
dodano: 03.06.2026Wybór odpowiedniego łóżka do pokoju dziecięcego, młodzieżowego czy nawet gościnnego bywa nie lada wyzwaniem. Szczególnie gdy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, ale nie chcemy rezygnować z estetyki, wygody oraz bezpieczeństwa. Łóżka piętrowe drewniane od lat cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców i właścicieli niewielkich mieszkań. To rozwiązanie, które łączy w sobie ponadczasowy design, trwałość oraz funkcjonalność, sprawiając, że nawet najmniejsze wnętrze zyskuje na przestronności i uroku. Jakie są największe zalety takich łóżek, na co zwracać uwagę przy wyborze i jak urządzić z nimi praktyczny, a zarazem przytulny pokój? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.
Zobacz materiałNiebezpieczne sytuacje na drogach pow. zamojskiego. Apelujemy o ostrożność!
dodano: 19.05.202648-latek zdecydował się kierować seatem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Zamość stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie oraz zaparkowany na posesji pojazd. Natomiast na trasie Hutków – Suchowola 47-letni kierowca volkswagena uderzył w drzewo, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obrażeń doznał również 86-letni kierowca suzuki, który w Chomęciskach Małych wyjeżdżając na drogę K17 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym audi. Apelujemy o ostrożność na drodze oraz trzeźwość za kierownicą.
Zobacz materiałŚledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
dodano: 22.05.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG) oraz policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną ze śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, ujawnili proceder związany z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi na dużą skalę. Postępowanie dotyczy przestępstw akcyzowych, które naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Sprawcom grozi wieloletnie więzienie oraz wysokie kary finansowe.
Zobacz materiałNadal przybywa pracujących emerytów, choć wolniej
dodano: 22.05.2026Prawie 880 tys. emerytów na koniec ubiegłego roku łączyło pobieranie świadczenia z aktywnością zawodową. To o połowę więcej niż dziesięć lat temu. W skali Polski tempo wzrostu wyhamowało, ale nie w województwie lubelskim.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)