Petycja Forum Młodych PiS Powiatu Zamojskiego do Prezydenta Miasta Zamościa
dodano: 02.01.2013Dnia 28.12.2012 odbyła się sesja rady miasta Zamość, na której jako Przewodniczący Forum Młodych PiS powiatu zamojskiego odczytałem i złożyłem, petycję do Pana Prezydenta Marcina Zamojskiego. Petycja zawiera ważne pytania młodych ludzi, mieszkańców Zamościa i okolic dotyczące możliwości funkcjonowania oraz perspektyw na przyszłość w naszym regionie.
Dołączając poniżej treść pisma zachęcam Koleżanki i Kolegów do dyskusji. Zachęcam również do aktywności w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego, które powinno mieć wpływ na decyzje osób publicznych a przez to także na kształtowanie sytuacji życiowej mieszkańców naszego regionu. Pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym 2013 roku. Sebastian Paul . Mój mail sebastianpaul3@gmail.com
Szanowny Panie Prezydencie, w imieniu własnym i moich młodych koleżanek i kolegów z miasta Zamość postanowiłem zwrócić się do Pana z petycją w sprawie nas, ludzi młodych, którzy m.in. mieszkają, kształcą się właśnie w Zamościu.
Mam nadzieję, że zdaje Pan sobie sprawę, iż piastując już kilkanaście lat urząd Prezydenta Miasta Zamościa miał Pan w korzystnym okresie gospodarczym wielką szansę na wykreowanie rozwoju gospodarczego miasta, a przez to oczywisty wpływ również na sytuację życiową mieszkających w nim młodych osób. Niestety faktem jest, że młodzież z Zamościa i związana z nim, chociażby przez naukę w szkołach średnich lub na uczelniach wyższych, pomimo chęci nie jest w stanie właśnie tutaj rozpocząć swojego życia zawodowego czy rodzinnego. Jest to rezultat nieskutecznego zarządzania naszym miastem, gdzie nie ma perspektyw życia i rozwoju.
Chciałbym Pana zapytać, co Pan zrobił, aby przyciągnąć młodych do Zamościa, a przynajmniej zatrzymać tych, którzy chcą z niego wyjechać? Dlaczego tak nieskutecznie kształtuje się polityka zarządzanego przez Pana miasta w kierunku pozyskiwania inwestorów, w celu zagospodarowania terenów Specjalnej Podstrefy Ekonomicznej?
Dlaczego mimo medialnych zapowiedzi i wypowiedzi, także i Pana, że dzięki podstrefie ekonomicznej, proinwestycyjnym szczególnie w ostatnich latach budżetom, przybędzie nam miejsc pracy, tych miejsc pracy, poza skrajnie nielicznymi nie ma?
Skąd bierze się ciągle wzrastający wskaźnik bezrobocia także ludzi młodych w naszym mieście? Jakie są przyczyny bezrobocia ludzi młodych kończących różne szczeble edukacji? Musi Pan w końcu zrozumieć że pomimo tego, że Zamość jest Perłą Renesansu, to mieszkańcy miasta i okolic nie będą w stanie znaleźć w nim miejsc pracy jak tylko w segmencie usług świadczonych na rzecz niezbyt licznych, zwykle jednodniowych turystów,
tj. w gastronomii i hotelarstwie. Nie godzimy się także, aby wykształceni młodzi zamościanie pracowali na stanowisku sprzedawcy w nazbyt licznych, zabijających aktywność gospodarczą mieszkańców, sklepach wielkopowierzchniowych za głodowe pensje.
Panie Prezydencie, przyszłością Zamościa jesteśmy my młodzi, a jest nas tu coraz mniej.
Pańskim obowiązkiem jest nas tutaj zatrzymać i im wcześniej Pan to zrozumie tym lepiej dla Zamościa i regionu. Dzisiaj optymizmem nie napawa nas także projekt przyszłorocznego budżetu naszego Miasta, który został okrojony o prawie 100 milionów złotych, co niewątpliwe spowoduje zmniejszenie znaczących, prorozwojowych inwestycji. Dlatego też prosimy Pana o szybkie i skuteczne zaangażowanie się w sprawy rozwoju gospodarczego naszego miasta.
Z poważaniem
Przewodniczący
Forum Młodych PiS
Powiatu Zamojskiego
Sebastian Paul
Aktualności
więcej-
Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
- XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- Zaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
- Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (595)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (57)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Środki przyszłych emerytów rosną w czerwcu o około 10 proc.
dodano: 01.06.2026W czerwcu środki zapisane na kontach i subkontach klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwiększają się o coroczną waloryzację. To z nich ZUS wyliczy przyszłe emerytury. Od kilku lat waloryzacja składek utrzymuje się na wysokim poziomie.
Zobacz materiałNieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiałSpotkanie z kadrą olimpijską w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 11.06.2026Zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski z kadrą Olimpijską sprinterów w jeździe szybkiej na łyżwach na torze długim.
Zobacz materiał51. Zamojskie Lato Teatralne
dodano: 12.06.2026Tegoroczne hasło festiwalowe brzmi „Jest późno”... ZDK zaprasza na Rynek Wielki, Dziedziniec Zamojskiej Akademii Kultury, do Parku Miejskiego oraz Zamojskiego Domu Kultury w terminie od 19 czerwca do 4 lipca 2026.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)