Letnie Koncerty Organowe
dodano: 14.07.2011W okresie wakacji, w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odbywają się Letnie Koncerty Organowe. Ich organizatorami są Ks. Prałat Eugeniusz Derdziuk – proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP i Pan Marek Kudlicki z Wiednia – Kierownik artystyczny. W niedzielę 17 lipca o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny koncert, zagra Ryszard Czerwiński.
Aktualności
więcej-
Będzie w kim wybierać. Duże zainteresowanie przetargiem na remont ulicy Peowiaków
- Bezpłatna aplikacja pomoże pasażerom MZK Zamość zaplanować podróż
- „Badamy nie tylko Mamy”- zaproszenie na akcję edukacyjną
- Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem
- Szkolenie konne w 2 LBOT - doświadczenia lubelskich Terytorialsów inspirują sojuszników
- Jest plan na istotne zmiany w centrum Zamościa. Miasto zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach
- Kapele serc! W tym roku zagramy dla Gabrysia
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (350)
- Nie dla masztu 5G (2)
- Pożar domu w Tomaszówce (1)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (1)
- Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo (1)
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zamość !dealny na Majówkę 2026
dodano: 22.04.2026Zamość to idealny wybór na Majówkę! Oto co Miasto przygotowało dla Was na długi majowy weekend:
Zobacz materiałPijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
dodano: 07.05.2026Policjant hrubieszowskiej drogówki pełniący służbę z pogranicznikiem zatrzymali 39-letniego kierowcę motoroweru. Mężczyzna wyjechał spod sklepu bezpośrednio przed nadjeżdżający radiowóz. Jak się okazało był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem.
Zobacz materiałPotrącenie 14-letniej cyklistki
dodano: 11.05.2026W Zamościu 14-letnia rowerzystka wjechała na przejazd dla rowerów bezpośrednio przed jadący ul. Dzieci Zamojszczyzny pojazd m. Citroen. Kierujący autem nie zdążył zareagować. Cyklistka uderzyła w karoserię samochodu. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie zasad oraz przepisów ruchu drogowego.
Zobacz materiałMagritte i Henri Matisse w BWA Galerii Zamojskiej
dodano: 29.04.2026Henri Matisse ur. 31 grudnia 1869 w Le Cateau-Cambrésis, zm. 3 listopada 1954 w Nicei) – francuski malarz. Uznawany za najsłynniejszego fowistę. Początkowo przygotowywał się do zawodu prawnika. Jednak w wieku 24 lat rozpoczął naukę malarstwa w paryskiej Szkole Sztuk Pięknych. Uczeń Gustave’a Moreau, początkowo tworzył pod wpływem impresjonistów oraz sztuki japońskiej. W 1905 wystawił swoje prace w Salonie Jesiennym. Wykształcił wkrótce własny styl. Sławę osiągnął już za swego życia. Matisse zapełniał swoje płótna plamami żywych, świetlistych, zwykle silnie kontrastowych barw, które częstokroć, w trosce o czytelność obrazu, obwodził delikatnym konturem. Po operacji onkologicznej utracił sprawność fizyczną i poruszał się na wózku inwalidzkim (nie mógł pracować przy sztalugach) – zmienił się wtedy profil jego twórczości – tworzył odtąd papierowe kolaże. Henri Matisse był rywalem Pabla Picassa. Zmarł na atak serca w swoim mieszkaniu w Nicei.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)