Tymczasowy areszt dla 31-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
dodano: 11.03.2026Kryminalni z zamojskiej komendy zatrzymali 31-latka i zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości mefedronu i marihuany. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni z zamojskiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 31-latek z powiatu zamojskiego może posiadać narkotyki. Aby zweryfikować uzyskaną informację, pod koniec minionego tygodnia pojechali do miejsca jego zamieszkania. Podczas czynności odnaleźli plastikowy pojemnik ze skrystalizowaną białą substancją oraz szklane słoiki z suszem roślinnym.
Wstępne badanie zabezpieczonych środków wykazało, że biała substancja to mefedron, a susz to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 900 gramów mefedronu oraz ponad 100 gramów marihuany. Kryminalni w domu 31-latka odnaleźli i zabezpieczyli również rozdrabniarkę służącą do nielegalnego wytwarzania marihuany, woreczki z zapięciem strunowym, wagę elektroniczną, telefony komórkowe oraz blisko 25 000 złotych, jak też pieniądze w obcych walutach.
31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu przez policjantów materiału dowodowego został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zamościu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu oraz środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste, jak też posiadania przyrządu służącego do nielegalnego wytwarzania marihuany.
Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował, że 31-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Natomiast posiadanie przyrządów służących do wytwarzania, przetwarzania lub przerobu środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło
Aktualności
więcej-
Będą remonty kominów zabytkowych kamienic na Starym Mieście
- Dwa samochody i prawie 1,3 tys. paczek papierosów zajęła lubelska KAS
- Miasto dba o pomniki przyrody. Wiekowymi drzewami zajmą się specjaliści
- Lubelskie: 6 tys. czerwcowych emerytur z podwyżką
- Nowe ekologiczne autobusy już jadą do Zamościa
- Szkodliwy czynnik chłodniczy na granicy w Zosinie
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74
- Oszustwo metodą na fałszywego policjanta. 83-latka straciła prawie 75 000 złotych
Komentowane Aktualności
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Oświadczenia władz Zamościa w związku z nową strategią promocji miasta (16)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Zamość rusza z wielomilionową inwestycją (3)
- Karmelitanki bose z Islandii proszą o wsparcie (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (458)
- Potrącenie 84-letniego rowerzysty (3)
- Substancja oleista na wodzie (1)
- Pałac Zamoyskich w Zamościu – Dziedzictwo Rzeczypospolitej (15)
- Wielomilionowe wsparcie na inwestycje drogowe w regionie (12)
- Wypadł z drogi, uderzył w drzewo i dachował (2)
- Wichura nad powiatem zamojskim (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
62-latek utonął w rowie melioracyjnym
dodano: 25.03.2026Wyjaśniamy okoliczności utonięcia 62-latka z gminy Tyszowce. Ciało mężczyzny zostało odnalezione wczoraj przed południem w rowie melioracyjnym. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Ciało denata zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia badań sekcyjnych.
Zobacz materiałDłuższy urlop dla rodziców wcześniaków dostępny od roku
dodano: 19.03.2026Od roku rodzice wcześniaków mogą korzystać z uzupełniającego urlopu macierzyńskiego. Przysługuje on także na dzieci, które urodziły się w terminie, ale wymagały pobytu w szpitalu później niż w czwartym dniu po narodzinach. Dzięki niemu rodzice zyskują więcej czasu z dzieckiem, które wymaga często specjalistycznej opieki – nawet do 15 dodatkowych tygodni.
Zobacz materiałMiasto Zamość inwestuje w obiekty zbiorowej ochrony
dodano: 08.04.2026Miasto informuje o zrealizowaniu zadania pn. „Ekspertyzy miejsc doraźnego schronienia” w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Zobacz materiałPark doświadczeń przy Przedszkolu Miejskim nr 12 - inwestycja z budżetu obywatelskiego
dodano: 07.04.2026To nie będzie zwykły plac zabaw, ale prawdziwy „Park doświadczeń” Jeszcze w tym roku, przy Przedszkolu Miejskim nr 12 na ul. Prymasa Wyszyńskiego w Zamościu powstanie „Park doświadczeń”.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)