Policjanci z Trzeszczan zatrzymali poszukiwanego 37-letniego obywatela Rumunii
dodano: 18.11.2025Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali na terenie gminy Uchanie 37-letniego obywatela Rumunii, który jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. Po pościgu i zatrzymaniu przez mundurowych 37-latek trafił do Zakładu Karnego.
Do zdarzenia doszło na terenie gminy Uchanie. Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Uchanie widziany był samochód osobowy marki Renault Scenic koloru ciemnego.
Ze zgłoszenia wynikało, że tym pojazdem ma podróżować grupa mężczyzn i oferować mieszkańcom różne produkty do sprzedaży. Policjanci patrolujący teren gminy zauważyli opisywany pojazd. Na widok oznakowanego radiowozu z auta wybiegł mężczyzna, który zaczął pieszo uciekać przed funkcjonariuszami w stronę pobliskich pól. Mundurowi pobiegli za nim. Kiedy go zatrzymali okazało się, że 37-leni mężczyzna jest obywatelem Rumunii i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze do obycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. 37-latek po zatrzymaniu trafił do Zakładu Karnego.
Przy tej okazji apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności. W przypadku zauważenia podejrzanie zachowujących się osób, które proponują nam kupno przedmiotów w bardzo atrakcyjnej cenie, zachowajmy zasadę ograniczonego zaufania. Jeśli coś wzbudza nasz niepokój i obawy, zadzwońmy na policję pod numer Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie 47 815 32 10 lub pod numer 112. Z pewnością takie działanie pomoże nam uchronić się przed oszustwem.
aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak
Aktualności
więcej-
82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu
- 14-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z samochodem
- Policjantka z Zamościa zwyciężczynią Maratonów Kresowych MTB
- Dorohusk: Udaremniony przemyt hurtowych ilości podrabianych opakowań do kawy
- Oszustwo na domek w Zakopanem
- Jechał ciągnikiem bez świateł i wykonywał niebezpieczne manewry. Miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie
- Czołówka w Korytkowie Dużym
- Rekrutacja do 3 Zamojskiego batalionu zmechanizowanego
Komentowane Aktualności
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (573)
- Potrącenie seniorki na pasach (2)
- Pięć osób w szpitalu (7)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (1)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Umowa na przebudowę ulicy Peowiaków podpisana. Rusza jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w mieście
dodano: 01.07.2026Prace będą trwały ponad rok. Na pewno przyniosą sporo utrudnień. Ale warto się pomęczyć, bo w końcu mieszkańcy Zamościa doczekają się gruntownego remontu ulicy Peowiaków – jednej z najważniejszych, najruchliwszych, ale też najmocniej wyeksploatowanych w mieście.
Zobacz materiałSaga Homera w nowej odsłonie
dodano: 06.07.2026Najnowszy film Christophera Nolana, „Odyseja”, to opowieść inspirowana mitologią, zrealizowana z rozmachem przy użyciu najnowszej technologii filmowej. Zobacz widowiskową sagę Homera w zupełnie nowej odsłonie! Bilety na premierowe pokazy już w sprzedaży.
Zobacz materiałWakacyjna robotyka dla dzieci!
dodano: 30.06.2026Szukasz kreatywnych zajęć dla dziecka na wakacje? Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy połączą zabawę z rozwijaniem wyobraźni, logicznego myślenia i umiejętności technicznych!
Zobacz materiałPolicjantka z Zamościa zwyciężczynią Maratonów Kresowych MTB
dodano: 29.07.2026Podkom. Monika Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zajęła pierwsze miejsce w kategorii Open podczas wyścigu kolarskiego Maratony Kresowe MTB, który odbył się w Janowie koło Chełma. To kolejny sukces naszej koleżanki potwierdzający jej doskonałą formę i sportową pasję.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)