Naczepa z przerobionym numerem VIN nie wyjechała na Białoruś
dodano: 29.10.2025Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Terespolu zabezpieczyli naczepę ciężarową z przerobionym numerem VIN o szacunkowej wartości 120 tys. zł.
Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze NOSG z placówki w Terespolu przerwali podróż 35-letniemu obywatelowi Białorusi. Cudzoziemiec usiłował wyjechać z naszego kraju zestawem ciężarowym marki Mercedes, wraz z naczepą marki Schmitz (rok prod. 2016). Podczas przeprowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w oznaczeniu identyfikacyjnym VIN. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowcę i pojazd przekazano policjantom z Terespola, którzy poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Wartość zabezpieczonego pojazdu oszacowano na kwotę 120 tys. zł.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach prowadzonych czynności zatrzymali już w tym roku ponad 130 pojazdów pochodzących z przestępstw o wartości ponad 13 mln.
Aktualności
więcej-
Kabaret Moralnego Niepokoju w świątecznym programie w ZDK!
- Kolędujmy wszyscy razem!
- Muzeum Zamojskie zaprasza na 18. Wigilię na Rynku Wielkim
- Zarezerwuj wizytę stacjonarną w ZUS
- Z myślą o bezpieczeństwie i sprawnej odprawie granicznej
- POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ
- „ABC silnej odporności: praktyczny przewodnik dla Seniorów”
- Ważny projekt badawczy VIP 2030 jest prowadzony w naszym regionie. Poznajmy skalę wielochorobowości
Komentowane Aktualności
- Nowe ustalenia w sprawie poniedziałkowego wypadku (2)
- Góry: przyjemność dla każdego czy wyzwanie dla gotowych? (1)
- XXII Sesja Rady Miasta Zamość (5)
- I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zamość kadencji 2025-2027 (2)
- 19-latek sprawcą wypadku drogowego (2)
- Nadlatuje nowy superbohater! (1)
- Zbiórka na działalność statutową Caritas (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXII Sesja Rady Miasta Zamość (325)
- Śmiertelne potrącenie pieszego w Wielączy (1)
- Duży pożar w Bródku (3)
- Zamość z nową kładką nad Łabuńką (28)
- Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Hrubieszowie (7)
- Konferencja prasowa SPZOZ Hrubieszów: Zmiany w organizacji Podstawowej Opieki Zdrowotnej (5)
- Dziękuję i życzę (1655)
- Dziękuję i życzę (1655)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Wschodni wiatr i balon z papierosami
dodano: 05.12.2025Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG), udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzuconych przez granicę przy użyciu do tego celu balonu meteorologicznego. Do sprawy zatrzymano 2 osoby, które przyjechały po odbiór pakunków wypełnionych papierosami.
Zobacz materiałNowi dowódcy w gotowości! Bezpieczeństwo powiatu zamojskiego rośnie w siłę!
dodano: 21.11.2025W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu zakończono szkolenie dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, uprawniające do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym. Pozytywny wynik egzaminu uzyskało 19 druhów z jednostek OSP z terenu powiatu zamojskiego. Szkolenie realizowali funkcjonariusze zamojskiej komendy PSP, natomiast egzamin końcowy przeprowadzony został w obecności mł. kpt. Damiana Ciseł – przedstawiciela Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie. Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Zamościu bryg. Andrzej Szozda pogratulował druhom zdobytych kwalifikacji oraz podziękował za ich dotychczasowe zaangażowanie i udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na rzecz lokalnej społeczności.
Zobacz materiałRuszyły ostatnie w tym roku szkolenia w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej
dodano: 17.11.2025W piątek, 14 listopada br. bramę koszar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej na Majdanku w Lublinie przekroczyło blisko 100 nowych ochotników z województwa lubelskiego – przed nimi już ostatnie w tym roku szkolenia – podstawowe i wyrównawcze w ramach terytorialnej służby wojskowej. W tym roku lubelscy terytorialsi w sumie przeszkolili ponad 750 ochotników z regionu.
Zobacz materiałKabaret Moralnego Niepokoju w świątecznym programie w ZDK!
dodano: 09.12.2025Świąteczna odsłona Kabaretu Moralnego Niepokoju wraca w zupełnie nowym wydaniu! „Śnieżynka i Łosie św. Mikołaja” to wieczór pełen ciepłego, grudniowego klimatu – tam, gdzie zapach piernika spotyka się z salwami śmiechu, a kultowe numery zyskują wyjątkową, świąteczną oprawę.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)