Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT przeszkolili pracowników Urzędu Marszałkowskiego
dodano: 14.05.202513 maja br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym instruktorzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili specjalistyczne szkolenie dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego skupiające się na powszechnej samoobronie ludności i reagowaniu w sytuacjach kryzysowych. Przedsięwzięcie było okazją do zwiększenia gotowości i kompetencji lokalnych władz w obliczu różnorodnych zagrożeń.
Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję zgłębić szeroki zakres tematów, obejmujący m.in. ewakuację ludności, przygotowanie i zabezpieczenie schronień w sytuacjach zagrożenia, zachowania w przypadku katastrof budowlanych, zagrożenia związane z użyciem broni masowego rażenia, a także odporność na dezinformację. Eksperci z 2 LBOT podzielili się także wiedzą na temat zadań i współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej, co pozwoliło na lepsze poznanie roli i możliwości wspólnego działania w sytuacjach kryzysowych.
Szkolenie było nie tylko okazją do poszerzenia kompetencji przedstawicieli władz samorządowych, lecz także ważnym krokiem w kierunku wzmacniania bezpieczeństwa regionu lubelskiego. Uczestnicy podkreślali wartość praktycznych umiejętności i wiedzy, które pozwolą im skuteczniej reagować na różnorodne zagrożenia.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach porozumienia o współpracy między 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej a Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Szkolenie było kolejnym krokiem w kierunku budowania świadomości i kompetencji w zakresie bezpieczeństwa, które ma kluczowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania i ochrony mieszkańców województwa lubelskiego.
kpt. MARTA GABOREK
OFICER PRASOWY
2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Aktualności
więcej-
Kobiecy wieczór w Stylowym
- Wnioski o 800 plus – czas ucieka
- ZDK na sportowo – parkour
- Decyzje personalne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
- Biłgoraj: szkolenie z dokumentów ubezpieczeniowych
- Pijany wjechał do rowu. W organizmie miał ponad 3 promile
- Wtargnęli do domu i pobili 46-latka oraz jego rodzinę. Prowodyrką napaści - 18-latka
- Stypendia dla kandydatów na żołnierzy
Komentowane Aktualności
- Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu świętuje 80-lecie! (1)
- Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ (1)
- Dzień Dziecka na Zamczyskach (1)
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 r. (3)
- Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa (1)
- Rusza budowa strategicznego odcinka S17! (1)
- Dwaj mężczyźni odpowiedzą za oszustwo internetowe (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- 12 Miesięcy Pracy dla Zamościa – prezydent miasta podsumowuje rok (93)
- XVI Sesja Rady Miasta Zamość (417)
- Dziękuję i życzę (1620)
- 18-latek wjechał w drzewo (2)
- Podsumowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego (66)
- Lokowanie imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granice Rzeczpospolitej Polskiej i Unii Europejskiej (52)
- Puntem wjechała w sygnalizator (3)
- Dziękuję i życzę (1620)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Kibicujemy!
dodano: 18.06.2025
W najbliższą sobotę (21 czerwca) w ramach obchodów 20-lecia Zamojskiego Szpitala Niepublicznego zostanie rozegrany mecz piłki nożnej „szpital” vs. „urząd miasta”.
Zobacz materiałBył poszukiwany za porwanie dziecka
dodano: 18.06.2025
Strażnicy graniczni z przejścia w Budomierzu zatrzymali Ukraińca poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz Czerwonej Noty Interpolu. Mężczyzna trafił do aresztu.
Zobacz materiałZarzuty dla nietrzeźwego kierowcy, który doprowadził do kolizji z Toyotą
dodano: 04.06.2025
20-latek zdecydował się usiąść za kierownicę pojazdu marki Land Rover mając w organizmie ponad promil. W czasie przejażdżki ulicami Krasnobrodu doprowadził do kolizji z kierującą Toyotą, uszkodził również kilka znaków drogowych. 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za popełnione wykroczenia drogowe.
Zobacz materiał„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”
dodano: 17.06.2025
Pod takim tytułem dnia 13 czerwca 2025 r. w Sali Koncertowej Zamojskiego Domu Kultury odbył się koncert wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)