Mammobus przyjeżdża do Zamościa
dodano: 22.04.2025W najbliższy czwartek przy zamojskim OSiRze zaparkuje mammobus. Badanie jest bezpłatne, a co ważne- nie trzeba mieć na nie skierowania od lekarza.
Akcję profilaktyki raka piersi organizuje Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ. Zaproszenie do udziału w badaniu skierowane jest do kobiet pomiędzy 45–74 rokiem życia.
Badanie można zrobić w mammobusie 22.04.2025 r. przy Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8), w godz. 14:00-16:00.
Nr tel.: 58 325 76 02, 58 325 76 05
- badanie trwa kilka minut
- do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać
- wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości
- nie jest potrzebne skierowanie
- w czasie badania wykonuje się dwa zdjęcia każdej piersi
„Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet w Polsce. W początkowym okresie nie daje on żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny, dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany”- zachęca lubelski NFZ.
Więcej o Programie Profilaktyki Raka Piersi
Jak wygląda badanie w mammobusie?
NFZ zachęca do oglądania i linkowania filmu edukacyjnego Mammobus – badanie krok po kroku na kanale YouTube Akademia NFZ. Po jego obejrzeniu nie będzie żadnych wątpliwości, że badanie w mammobusie, nie różni się niczym od tego w pracowni stacjonarnej.
Film ten jest częścią cyklu Zdrowie na pierwszym planie, ramach którego przygotowano serię 20 filmów edukacyjnych o tematyce zdrowotnej . W każdym odcinku na pytania zadawane często przez pacjentów odpowiadają lekarze, specjaliści w danej dziedzinie.
Tutaj jest harmonogram postoju mammobusów w województwie lubelskim
Aktualności
więcej-
Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze
- Nowe boisko przy SP nr 3 już gotowe
- Pijany wandal zniszczył róże przy ul. Piłsudskiego
- Motoserce
- Ogólnopolski konkurs ku czci św. Maksymiliana Kolbego
- Jeszcze więcej atrakcji nad zalewem w Zamościu
- Coraz więcej Centrów Krwi kończy rok ze stratą finansową – czy zmiany MZ będą wystarczające?
- Nowy dyrektor w UM Zamość. Wraca tu po kilku latach
Komentowane Aktualności
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (1)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (660)
- Pięć osób w szpitalu (8)
- Potrącenie seniorki na pasach (2)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (1)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Poszukiwani bracia namierzeni i zatrzymani w Hiszpanii. Wytropili ich lubelscy "Łowcy Głów"!
dodano: 12.07.2026Lubelscy „Łowcy Głów” we współpracy z Oficerem Łącznikowym Polskiej Policji w Hiszpanii doprowadzili do zatrzymania ukrywających się w Hiszpanii dwóch braci w wieku 32 i 35 lat. Pierwszy z nich poszukiwany był listem gończym do 3 letniej odsiadki za seksualne wykorzystanie osoby małoletniej oraz udzielanie jej narkotyków. Jego brat skazany był również za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, przestępstwa narkotykowe oraz pobicie innej osoby. Za mężczyznami został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. W minionym tygodniu odbyła się ekstradycja obu zatrzymanych do Polski, którzy zostali osadzeni w areszcie śledczym.
Zobacz materiałBudżet obywatelski Zamościa na 2027 rok. Propozycje zaopiniowane. Nie wszystkie pozytywnie
dodano: 12.07.202630 projektów osiedlowych i 2 ogólnomiejskie mają ocenę pozytywną i wezmą udział w głosowaniu. Natomiast 4 (w tym jeden ogólnomiejski) zostały zaopiniowane negatywnie. Tym, którzy je zgłosili, przysługuje jeszcze prawo do odwołania.
Zobacz materiałZmiana nazwiska nie zmienia przeszłości
dodano: 27.07.2026Obywatel Mołdawii nie mógł podróżować do państw Schengen, więc postanowił zmienić dane. Podstęp wykryli funkcjonariusze SG z placówki w Medyce, wykorzystując system Entry/Exit (EES).
Zobacz materiałLiquidy bez akcyzy
dodano: 12.07.2026• 1,8 tys. szt. płynów do papierosów elektronicznych zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. • Ujawnienie miało miejsce podczas kontroli wewnątrz kraju. • Sprawca przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się odpowiedzialności.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (1)