45-latek wjechał busem w ogrodzenie, w organizmie miał prawie 2 promile
dodano: 12.02.202545-latek kierując busem, w Zamościu na ul. Asnyka zawracając wjechał na trawnik i uderzył w ogrodzenie posesji, a po tym odjechał. Policjanci zatrzymali go na jednej z ulic sąsiedniego osiedla. Kierujący Renault miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania. Mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej.
Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Zamościu na ulicy Asnyka. Zgłaszający powiadomił, że kierujący dostawczym busem marki Renault zawracając stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na trawnik a następnie uderzył w ogrodzenie posesji. Po tym szybko wycofał i odjechał. Zgłaszający dodał, że kierowca busa jechał sam i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Poinformował też, że w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał, co potwierdzili później mundurowi.
Policjanci zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód na jednej z ulic sąsiedniego osiedla, przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział pijany mężczyzna. Mundurowi ustalili, że to właśnie on wcześniej kierował busem wjeżdżając w ogrodzenie.
Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało w organizmie 45-latka z Zamościa prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.
Wkrótce 45-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara finansowa. Nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.
Apelujemy o rzeźwość za kierownicą. Pijany kierowca stanowi zagrożenie dla siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Prowadzenie pojazdu po wypiciu alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność, za którą można zapłacić zdrowiem, a nawet życiem – swoim lub innych osób.
podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
Oszustwo na domek w Zakopanem
- Jechał ciągnikiem bez świateł i wykonywał niebezpieczne manewry. Miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie
- Czołówka w Korytkowie Dużym
- Rekrutacja do 3 Zamojskiego batalionu zmechanizowanego
- II kwartał 2026 roku – mniej przypadków niezgłoszonej na granicy gotówki
- „Z młodej piersi się wyrwało…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, upamiętniające 82.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
- Wakacyjne pokazy musztry
- Obywatel Ukrainy za kradzieże został wydalony z Polski
Komentowane Aktualności
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (507)
- Pięć osób w szpitalu (6)
- Potrącenie seniorki na pasach (1)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- 43-latek stracił panowanie nad motocyklem (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Obywatel Ukrainy wydalony z Polski
dodano: 20.07.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski 37-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przez najbliższe 8 lat nie będzie mógł ponownie wjechać do Polski ani innych państw strefy Schengen.
Zobacz materiałJazdę na zakazie i bez uprawnień zakończył w rowie
dodano: 06.07.2026Do wypadku drogowego doszło w niedzielę w miejscowości Krzemień Pierwszy. 51 – latek kierując Jeepem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz ma zakaz kierowania do 2033 roku.
Zobacz materiałSaga Homera w nowej odsłonie
dodano: 06.07.2026Najnowszy film Christophera Nolana, „Odyseja”, to opowieść inspirowana mitologią, zrealizowana z rozmachem przy użyciu najnowszej technologii filmowej. Zobacz widowiskową sagę Homera w zupełnie nowej odsłonie! Bilety na premierowe pokazy już w sprzedaży.
Zobacz materiałKino przyjazne sensorycznie
dodano: 03.07.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)