zamosc.tv

Pokazy lotnicze

dodano: 25.06.2024

Centralne Pokazy Lotnicze 2024 już 29 czerwca! Najlepsi piloci i wyjątkowe maszyny zagoszczą pod niebem w Zamościu

W sobotę 29 czerwca lotnisko Zamość-Mokre zgromadzi najlepszych pilotów z Polski i świata oraz zapierające dech w piersiach statki powietrzne. Centralne Pokazy Lotnicze 2024 w Zamościu odbędą się w godz. 13:00 – 21:00.

Pokaz swoich umiejętności da jeden z najbardziej znanych pilotów akrobacyjnych na świecie – Artur Kielak. Publiczność będzie mogła podziwiać aż dwa samoloty bojowe FA-50 – jednocześnie lekkie i majestatyczne, służące na co dzień polskim siłom powietrznym. Stałych bywalców imprez lotniczych ucieszy z pewnością obecność śmigłowca Bölkow Bo 105, a romantykom przypadną do gustu pokazy nocne z użyciem pirotechniki. To tylko kropla w morzu atrakcji, które czekają widzów Centralnych Pokazów Lotniczych 2024.

Ostatnie Centralne Pokazy Lotnicze odbyły się w 2019 roku na Lotnisku Rzeszów-Jasionka i zgromadziły ok. 50 tysięcy widzów. Jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji było lądowanie motoparalotniarskiego mistrza świata, Wojciecha Bógdała na… skrzydle lecącego samolotu. W tym roku pokazy odbędą się w Zamościu jako zakończenie TAURON Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej i celebracja przypadającego w 2024 roku 105-lecia Aeroklubu Polskiego. Widzowie zgromadzeni na płycie lotniska obejrzą podniebne show, m.in.: akrobacyjne pętle, beczki, korkociągi, immelmany, leniwe ósemki czy niskie przeloty z przechyłem na publiczność. Awiacyjne umiejętności zaprezentują grupy: Bo105.pl, Retro Sky Team czy zespoły pokazowe Wojska Polskiego. Widowiskowe efekty zapewnią elementy pirotechniczne podczas pokazów nocnych. Z kolei wzrok fanów spadochroniarstwa z pewnością przyciągną zrzuty skoczków używających flag i świec dymnych. Całość dopełni profesjonalny komentarz wydarzenia przez Witolda Sokoła, byłego pilota pokazowego samolotów Mig-29. Organizatorzy przewidują, że Centralne Pokazy Lotnicze 2024 zgromadzą ok. 70 tys. widzów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~Magda
- 11:08, 25.06.2024
Proszę o informacje na temat parkingu, wszędzie cisza na ten temat
Odpowiedzi: 0
1
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV