zamosc.tv

Europejskie Dni Archeologii 2024 w Muzeum Zamojskim w Zamościu

dodano: 08.06.2024

Europejskie Dni Archeologii to wydarzenie zainicjowane pierwotnie we Francji w 2010 roku przez Narodowy Instytut Archeologicznych Badań Ratowniczych (Inrap). Adresowane do różnorodnej grupy odbiorców, jako forma promowania i eksploracji bogactwa dziedzictwa archeologicznego, od 2019 roku cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. W tym roku Europejskie Dni Archeologii odbędą się od 14 do 16 czerwca. Muzeum Zamojskie już po raz drugi w ramach tej inicjatywy 14 i 15 czerwca przygotowało bogaty program wydarzeń.

PROGRAM:

14.06.2024 (piątek) – Piknik Archeologiczny

W piątek, 14 czerwca, na terenie zielony przy zamojskim Arsenale, podczas pikniku archeologicznego odbędą się warsztaty garncarskie, tkackie oraz mincerskie, gdzie będzie można poznać dawne rzemiosła. Rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia „Wioska Gotów” przygotowali także pokazy dawnych rzemieślników: wikliniarza, jubilera, kowala, rogownika, dziegciarza i bursztynnika. Oprócz tego będzie można wziąć udział w konkursie „Olimpiada Starożytna”, przymierzyć stroje legionistów, poznać gry planszowe z epoki rzymskiej oraz skosztować gockiego jadła.

Zasady uczestnictwa:

Termin: 14 czerwca 2024 r., w godz. 10:00 – 14:00

Miejsce: Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, ul. Zamkowa 2

Koszt uczestnictwa: 18 zł.

• Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – grup zorganizowanych.15.06.2024 (sobota) – Pokaz z przędzenia średniowiecznego na wrzecionie

W sobotę, 15 czerwca, w Muzeum Zamojskim odbędzie się pokaz z przędzenia średniowiecznego na wrzecionie oraz farbowania tkanin przeprowadzony przez Agatę Prus.

Niezależnie od wieku czy doświadczenia, każdy będzie mógł czerpać radość z poznawania tajników dawnych rzemiosł.

Zasady uczestnictwa:

Termin: 15 czerwca 2024 r., w godz. 11:00 – 14:00

Miejsce: Muzeum Zamojskie w Zamościu, ul. Ormiańska 26

Koszt uczestnictwa: cena zakupu biletu do Muzeum

• Wydarzenie przeznaczone jest dla każdego! Obowiązuje rezerwacja miejsc poprzez

formularz umieszczony na naszej stronie: www.muzeum-zamojskie.pl 

 

Kinga Kołodziejczyk

Zastępca Dyrektora

Muzeum Zamojskie w Zamościu

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz