zamosc.tv

Akcja zamojskich policjantów ,,Bezpieczny Jednoślad”

dodano: 24.05.2024

Na drogach powiatu zamojskiego prowadzimy dzisiaj policyjną akcję ,,Bezpieczny Jednoślad”. Działania mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami. Policjanci szczególną uwagę zwracają na kierujących rowerami, motorowerami i motocyklami, którzy należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek i bezpieczną jazdę!

Od godzin porannych na drogach powiatu zamojskiego trwają wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą ,,Bezpieczny Jednoślad”. Policjanci ruchu drogowego kontrolują w jaki sposób zachowują się kierujący, zwłaszcza ci, którzy podróżują jednośladami. 

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa kierujących rowerami, motocyklami, motorowerami oraz hulajnogami elektrycznymi oraz zmniejszenie liczby wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu. 

Na terenie powiatu zamojskiego od początku roku doszło do 5 wypadków z udziałem jednośladów. W ich wyniku 6 osób zostało rannych.  

Policjanci w sposób szczególny zwracają dzisiaj uwagę na rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów i osoby poruszające się przy użyciu urządzeń wspomagających ruch oraz kierujących hulajnogami elektrycznymi i urządzeniami transportu osobistego. Reagują na popełniane przez nich wykroczenia, zwłaszcza te dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, nieustępowania pierwszeństwa, jazdę po chodniku, czy przejeżdżanie przejść dla pieszych. Kontrolują także, czy motocykliści posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania, sprawdzają też stan trzeźwości kierujących jednośladami.

Mundurowi zwracają także uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. I tak jak w czasie codziennych służb na naszych drogach - zareagują na wszelkie inne niebezpieczne zachowania na drodze.

Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i zachowujmy ostrożność na drodze. 

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz