zamosc.tv

Kolejny pocisk artyleryjski na terenie powiatu tomaszowskiego

dodano: 24.05.2024

Tym razem mieszkaniec gminy Krynice powiadomił naszą jednostkę o tym, że w rowie melioracyjnym w Polanach leży przedmiot przypominający niewybuch. Tomaszowscy funkcjonariusze natychmiast zabezpieczali znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o ostrożność! Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Wczoraj  mieszkaniec gminy Krynice powiadomił dyżurnego tomaszowskiej policji o tym, że w rowie melioracyjnym w miejscowości Polany, przy jego działce leży przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce, natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy kontrolowali, by nikt nie podchodził do znaleziska. Jak się okazało był to pocisk artyleryjski o średnicy 105 m, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony przez patrol saperski celem dokonania jego detonacji.

Pamiętajmy, że „pamiątki z wojny” mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne i stanowią śmiertelne zagrożenie!

Apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie dotykać, podnosić, odkopywać czy przemieszczać w inne miejsce.

W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję.

aspirant Monika Ryczek

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz