zamosc.tv

XIII Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

dodano: 28.02.2024

Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie zaprasza na XIII Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który po raz kolejny przejdzie ulicami Lublina. Wydarzenie odbędzie się 1 marca (piątek) 2024 roku.

O godzinie 18.00 na PLacu Litewskim odbędzie się pokaz laserów - za pomocą tego widowiska świetlno-muzycznego upamiętnimy sylwetki kilkunastu żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z Lubelszczyzny. Następnie Marsz przejdzie ulicami Krakowskie Przedmieście i Grodzka na Plac Zamkowy, gdzie odbędzie się uroczysty Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów i zniczy pod Pomnikiem Zaporczyków.
1 marca upamiętnimy żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, którzy nie złożyli broni i po zakończeniu II wojny światowej kontynuowali walkę o niepodległość Polski, żebyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnym i demokratycznym państwie polskim.
Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie.

Karol Wołek
Prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego
Prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy NSZ

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz