zamosc.tv

Funkcjonariusze NOSG zagrali dla WOŚP w turnieju siatkówki

dodano: 26.01.2024

W Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie, odbył się charytatywny turniej siatkówki w ramach 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W turnieju udział wzięło 12 drużyn w tym Reprezentacja Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zawody przyniosły mnóstwo samych pozytywnych emocji i dobrej zabawy. W tym dniu wynik sportowy był istotny, ale nie tak ważny jak cel tegorocznego Finału Orkiestry. Wszyscy zawodnicy poza ogromną ilością energii pozostawioną na boisku hojnie włączyli się zbiórkę jak również akcję DKMS. W tym dniu udało się uzbierać blisko 4000 zł, a baza DKMS wzbogaciła się o kolejnych 31 nowych dawców.

Turniej wygrała reprezentacja Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, drugie miejsce zajęła drużyna z Milejowa miejsce na podium uzupełniła drużyna Sygnału Chodel. Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został chor. SG Tomasz Wojnar z Placówki SG w Lublinie. Warto zaznaczyć, że w tym dniu podobnie jak w codziennej służbie na granicy z naszymi siatkarzami zagrało również dwóch Żołnierzy Wojska Polskiego.

Nie zabrakło również niespodzianek. Jak na koncercie muzycznym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie może zabraknąć gwiazdy wieczoru, tak reprezentacja Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w tym dniu miała okazję spróbować swoich sił w pokazowym meczu z I ligową drużyną Bogdanki Arki Chełm.