zamosc.tv

Komunikat prasowy po konferencji Krzysztofa Hetmana

dodano: 07.09.2023

6 września br. miała miejsce konferencja prasowa Krzysztofa Hetmana, prezesa ZW PSL w Lublinie i posła do PE, poświęcona kłamliwej propagandzie PiS w sprawie systemu podatkowego w Polsce.
Poseł rozpoczął spotkanie od ustosunkowania się do wypowiedzi wiceministra finansów Artura Sobonia, który w odniesieniu do konferencji prasowej Krzysztofa Hetmana na temat szaleństwa legislacyjnego PiS, powiedział w Radiu Lublin, że „zmiany podatkowe miały miejsce wyłącznie na korzyść podatników. Dzięki historycznej obniżce podatków w 2022 roku podatnicy zyskali 36 miliardów złotych w swoich kieszeniach.”

“To typowa dla PiS propaganda rodem z PRL” - powiedział Krzysztof Hetman - “22 marca 2023 roku Super Expres, powołując się na wyliczenia portalu money.pl, opublikował listę podatków, składek, danin i opłat, które wzrosły od początku rządów PiS, a więc od 2015 roku. Czy Polacy wiedzą, ile podwyżek podatków zafundował nam PiS? 32! 32 podwyżki podatków! PiS budujący kłamliwy wizerunek partii, która zmniejsza wysokość danin, ma na koncie 32 podwyżki podatków.”
Poseł przypomniał stojące w sprzeczności z powyższymi faktami wypowiedzi czołowych polityków PiS:
- „Jeśli wygramy wybory, absolutnie nie podniesiemy podatków” - premier Beata Szydło w programie "Tak Jest" w TVN24.
- „Rząd PiS nie ma żadnego planu podwyższania podatków” - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita". Podobne deklaracje składał również premier Mateusz Morawiecki.
“O tym, że podatki będą niższe, a nie wyższe, Polacy byli przekonywani również w czasie kampanii PiS promującej flagowy program podatkowy “Polski Ład”. Jeśli chodzi o podsumowanie Polskiego Ładu to słowa Greka Zorby „Jaka piękna katastrofa” są najlepszym obrazem tej reformy” - podkreślił Krzysztof Hetman - “Pamiętacie zapewne Państwo słowa premiera Mateusza Morawieckiego o Polskim Ładzie: „Polski Ład to kompleksowy, ambitny program, który został dokładnie przeanalizowany, dokładnie przeliczony. Rząd PiS naprawił zepsuty system finansów publicznych”.
“Czy wiecie Państwo, ile razy ten niby to dokładnie przeanalizowany i policzony Polski Ład był zmieniany w ciągu pierwszych 40 dni? Ponad 850 razy! To jest wręcz niewiarygodne. Najważniejsza ustawa finansowa w Polsce zmieniana średnia 20 razy dziennie. Taki spokój legislacyjny funduje nam wszystkim PiS.” - podsumował poseł.
Uchwalając Polski Ład, rząd PiS de facto wprowadził nowy podatek w postaci składki zdrowotnej. W ramach składki zdrowotnej tylko w 2022 roku rząd PiS wyciągnął z kieszeni przedsiębiorców dodatkowe 16 mld zł.
“Przedsiębiorcy, z którymi rozmawiam na każdym kroku podkreślają, że dobija ich brak przewidywalności prawnej i podatkowej w Polsce. Jak podkreślali Pracodawcy RP w 2022 roku podatkowym funkcjonowały trzy systemy podatkowe. Coś takiego jest nie do pomyślenia gdziekolwiek na świecie.” – powiedział Krzysztof Hetman.
Kończąc spotkanie z mediami poseł zwrócił uwagę, że po 2020 roku, według danych Eurostatu, które opracował Obserwator Gospodarczy, Polska stała się podatkowym liderem regionu Europy Środkowo-Wshodniej. Nie jest to bynajmniej żaden powód do dumy, bowiem mamy największy fiskalizm w regionie.
“I do tych najwyższych podatków w regionie swoją rękę bardzo mocno przyłożył Pan Artur Soboń ze wszystkimi parlamentarzystami PiSu” - skwitował Krzysztof Hetman.

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)

~Pro Polonia
- 11:09, 10.09.2023
Kończ już waść, wstydu oszczędź!
Odpowiedzi: 0
3
1
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~ ERAZM
- 18:40, 09.09.2023
POWIEMY DOŚĆ TEGO DOBREGO CZAS NA NOWOŚĆ CZAS NOWOCZESNOŚĆ
Odpowiedzi: 0
3
1
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV