Fałszywe stemple w paszporcie cudzoziemki
dodano: 31.07.2023W ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosła liczba nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej ujawnianych na podkarpackich przejściach granicznych. W maju takich fałszywek było 14, w czerwcu 19, w lipcu aż 29. Kolejne fałszywe stemple wykryli funkcjonariusze SG z Korczowej
Do zdarzenia doszło 29 lipca w przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj do kontroli na wyjazd z Polski zgłosiła się 52-letnia obywatelka Ukrainy. W trakcie analizy dokumentu, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, mundurowi z SG zauważyli, że odciski stempli odbiegają od wzoru. Szczegółowa weryfikacja ukraińskiego paszportu wykazała dwa podrobione stemple węgierskiej kontroli granicznej. Celem fałszerstwa było zalegalizowanie pobytu na terenie Unii Europejskiej.
Cudzoziemka przyznała się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddała się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.
Od początku roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili ponad 310 fałszywych dokumentów, w tym 170 nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
- Znęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
- „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (409)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (82)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
dodano: 01.06.2026Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
Zobacz materiałSpotkanie z kadrą olimpijską w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 11.06.2026Zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski z kadrą Olimpijską sprinterów w jeździe szybkiej na łyżwach na torze długim.
Zobacz materiałKapele serc! W tym roku zagramy dla Gabrysia
dodano: 19.05.2026Zamojski Dom Kultury i Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” serdecznie zapraszają na koncert charytatywny KAPELE SERC 30.05.2026 r., godz.17.00, Zamojski Dom Kultury
Zobacz materiałNieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)