Policjanci ze Skierbieszowa pomagali rodzinie, której samochód ugrzązł na leśnej drodze
dodano: 08.05.2023Policjanci ze Skierbieszowa pomogli francuskiej rodzinie, której samochód ugrzązł w błocie pośrodku lasu. Obywatele Francji byli zmęczeni, zziębnięci i wystraszeni całą sytuacją. Dzięki funkcjonariuszom udało się im wyjechać samochodem z błota oraz dotrzeć do Zamościa. Tam pomogli francuzom przy zakwaterowaniu w jednym z hoteli, gdzie bezpiecznie spędzili noc.
Ubiegłej nocy, około godz. 21:00, dyżurny zamojskiej Policji z systemu alarmowego pojazdu otrzymał zgłoszenie, że osoby znajdujące się w mercedesie potrzebują pomocy. Zgłoszenie wskazywało również ogólną informację, że pojazd znajduje się na terenie gminy Stary Zamość, w okolicach miejscowości Krasne.
Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Patrol z Posterunku Policji w Skierbieszowie sierżant sztabowy Paweł Kwiatkowski i starszy sierżant Przemysław Sołoducha, przy pomocy mobilnych urządzeń służbowych ustalił współrzędne miejsca, gdzie może znajdować się pojazd, z którego wysłano zgłoszenie z prośbą o ratunek. Pojechali we wskazywane miejsce i na drodze gruntowej w środku lasu zauważyli pojazd, który zapadł się w błotnistym podłożu. Wewnątrz były trzy osoby – dwie dorosłe i 7-letnie dziecko, obywatele Francji. Byli zmęczeni, zziębnięci i wystraszeni sytuacją. Jednak nie potrzebowali fachowej pomocy medycznej. Osoby te nie mówiły w języku polskim. Pomimo utrudnionego kontaktu policjanci zdołali porozumieć się z odnalezioną w lesie rodziną. Korzystając z komunikacji niewerbalnej mundurowi dowiedzieli się, że rodzina podróżowała Drogą Krajową numer 17, chcieli objechać miejsce wypadku w miejscowości Podkrasne. Przy pomocy nawigacji satelitarnej wybrali drogę przez las i tam mercedes, którym podróżowali ugrzązł w błocie.
Nie obyło się bez pomocy ciężkiego sprzętu, policjanci na miejsce wezwali holownik, operator maszyny „wydostał” mercedesa z błota. Następnie policjanci pojechali z obywatelami Francji do Zamościa. Pomogli im zakwaterować się w jednym z hoteli, gdzie zmęczona rodzina bezpiecznie spędziła noc.
aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu
- XXXI Sesja Rady Miasta Zamość
- Sala lekcyjna na świeżym powietrzu przy SP Nr 2 już gotowa
- Ważna narada przed nowym rokiem szkolnym
- PRO Festiwal w Zamościu
- Wyższa emerytura? Zamojski ZUS zaprasza na spotkanie
- Kolejne remonty mogił żołnierskich na Cmentarzu Wojennym Rotunda
- Zamiast folii – papierosy. KAS udaremniła przemyt za 5 mln zł na granicy w Dorohusku
Komentowane Aktualności
- Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu (1)
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (66)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (63)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Pijany wandal zniszczył róże przy ul. Piłsudskiego
dodano: 31.07.2026Szedł i w pewnym momencie po prostu zaczął zrywać z ziemi geowłókninę wokół róż zasadzonych niedawno wzdłuż ulicy Piłsudskiego w Zamościu. Dobrze znanego sobie chuligana ujęli na gorącym uczynku strażnicy miejscy. Mężczyzna nie uniknie kary.
Zobacz materiałPierwszy etap remontu ulicy Koszary już na finiszu
dodano: 12.08.2026Na sporym kawałku jest już nowy asfalt, a wzdłuż ulicy chodniki. Prace przy remoncie ulicy Koszary w Zamościu postępują z każdym dniem. Pierwszy etap zostanie sfinalizowany przed początkiem roku szkolnego. Przypomnijmy, że umowa na wykonanie tej inwestycji została podpisana w maju. Prace ruszyły na początku czerwca. Na pierwszy ogień poszedł fragment od wjazdu przy samolocie na ul. Piłsudskiego do połowy Hotelu Koronnego. Niedługo po tym pracownicy firmy DROGMOST wzięli się na odcinek prowadzący do Zespołu Szkół Społecznych.
Zobacz materiałUwaga, utrudnienia. Ulica Orla zamknięta dla ruchu
dodano: 14.08.2026Skąd te utrudnienia? Wykonawca inwestycji, czyli firma DROGMOST, zaplanował na poniedziałek wykonanie warstwy ścieralnej.
Zobacz materiałOstateczna Lista projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz ostateczna Lista projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok
dodano: 10.08.2026Poniżej publikujemy ostateczną listę projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz ostateczną listę projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2027 rok.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)