zamosc.tv

Spotkanie literackie z Beatą Głowacką „Po kanałach”

dodano: 28.04.2023

Zapraszamy na spotkanie literackie z Beatą Głowacką „Po kanałach”, które odbędzie się 11 maja br. o godz.18:00 w Zamojskim Domu Kultury (sala kawiarniana)
 
Z autorką rozmawia Eliza Leszczyńska-Pieniak ­– polonistka, dziennikarka Oprawa artystyczna: Marta Łaska – absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, Kamila Głowacka – aktorka Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.
 

 

Beata Głowacka Urodziła się w 1971 r. w Zamościu i z tym miastem jest związana zawodowo i sentymentalnie. Pracuje jako polonistka w szkole średniej. W 2017 r. ukazała się jej książka poetycka „Ikonostas". Książka zajęła II miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2017. „Ikonostas” był nominowany do Nagrody Anny Kamieńskiej na najlepszą książkę poetycką województwa lubelskiego.
 
Jeżeli słowo „wkurw” kogoś razi, to podsuwam „kobiecą irytację”. Natomiast nie podsuwam „poezji kobiecej”, bo była i jest wymysłem facetów (co zresztą autorka ironicznie podkreśla). Poza tą etykietką dzieją się rzeczy zupełnie nieliryczne, raczej dosadne, mocne, zagęszcza się krajobraz lęków i urazów. Głowacka szczęśliwie uniknęła mielizn obnażenia i ckliwości – jej „kobiecość” uniwersalizuje się klarownie i rzeczowo, stając się „człowieczeństwem”. W każdym razie skaczącego po tych kanałach faceta, też DDA, zatrzymała na moment, a nawet (pora się przyznać) poruszyła do głębi. Karol Maliszewski

ZDK Zamość

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~gościnnie
- 13:48, 28.04.2023
Wstęp wolny,oczywiście, może to być ciekawe!
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV