zamosc.tv

Platforma na Zamojszczyźnie

dodano: 13.04.2023

Parlamentarzyści z Klubu Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska w ramach wizyty na Lubelszczyźnie 17 kwietnia spotkają się z mieszkańcami Zamościa i Zamojszczyzny.
W najbliższy poniedziałek do Zamościa zawita sześciu posłów i senatorów KO - PO:
senator Bogdan Klich, były minister obrony narodowej, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Senatu RP, senator Janusz Pęcherz, zasiadający w komisjach Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz komisji Ochrony Środowiska Senatu RP, posłanka Kinga Gajewska działająca w komisjach Polityki Społecznej i Rodzin oraz Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, poseł Jarosław Wałęsa pracujący w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, poseł Kazimierz Plocke zasiadający w komisji Obrony Narodowej oraz komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Marek Sowa, ekonomista i samorządowiec, Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska.

Pierwszymi tematami, które zostaną poruszone podczas spotkania otwartego z mieszkańcami Zamojszczyzny, które odbędzie się w świetlicy w miejscowości Mokre, w poniedziałek o godzinie 16.00, będą kwestie zagrożeń i kłopotów, które dla mieszkańców Zamojszczyzny niesie realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz problemów, które tak mocno dotykają teraz rolników Lubelszczyzny. O tych i wszystkich innych problemach, bolączkach i kłopotach z mieszkańcami naszego regionu będą rozmawiać i dyskutować posłowie Jarosław Wałęsa i Kazimierz Plocke oraz senator Janusz Pęcherz.

Z kolei, o godzinie 18.00 w hotelu 77, Zamość, ul. Zamenhofa 7 z mieszkańcami Zamościa i Zamojszczyzny, w ramach spotkania otwartego, spotkają się posłanka Kinga Gajewska, senator Bogdan Klich i poseł Marek Sowa. To spotkanie rozpoczną tematy związane z bezpieczeństwem militarnym Polski w kontekście wojny na Ukrainie. Oczywiście tymi sprawami zajmie się były minister obrony narodowej Bogdan Klich. Natomiast kwestie bezpieczeństwa socjalnego, praw kobiet oraz pomysłu na tzw. babciowe podejmie posłanka Kinga Gajewska . Natomiast poseł Marek Sowa odniesie się do stanu finansów publicznych. Kolejne tematy, które będą poruszane podczas spotkania będą wynikać z pytań i spraw wskazywanych przez jego uczestników.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (16)

~xx
- 19:10, 19.04.2023
do Szary Obywatel, obejrzyj film "Nocna Zmiana" zobacz jak działa polityka, są tam prorocze słowa śp. pana Jana Olszewskiego. obsada też całkiem ciekawa.
Odpowiedzi: 0
7
1
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Szary Obywatel
- 21:19, 18.04.2023
A ja myślę, że przy okazji najbliższych i kolejnych wyborów trzeba pozbawiać wpływu na polskie sprawy wszystkich o proweniencji starej komuny, post i neokomuny oraz tych, którzy POstrzegają Polskę jako przyszły land w zjednoczonej Europie domu Niemieckiego. Wielkim problemem naszego kraju jest to, że jedno z 2 głównych ugrupowań wywodzących się z pnia solidarnościowego mając na uwadze wyłącznie pozbawienie władzy aktualnie rządzących, niejako przy okazji ciągnie w górę ugrupowania lewicowe i skrajnie lewicowe. Bratając się z nimi w wyborczych sojuszach często zapominają o ideałach, które były motywami przewodnimi walki o wolny demokratyczny kraj nie skażony komunistyczną jałowością. Dzięki temu komuna podnosi głowę ponad miarę i zaczyna od nowa zaszczepiać chore idee i forsować takiż model życia społecznego pozbawionego wiary w istnienie wyższych wartości.
Odpowiedzi: 0
6
5
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~xx
- 20:41, 18.04.2023
pokaż swój herb rodzinny i zobaczymy słomę. nie chodzi tylko o czołgi!! a o ilość sprzętu oddanego a pozyskanego!! brniesz w swoją prawdę jak antoni!!! wybuch, agresja, zamach, wojna z ruskimi,. idź świętuj miesiączkę!! wyłącz tvpis włącz myślenie. gówno wiesz o wojsku, wot i zawodowi się nie lubią mówiąc grzecznie. jedni mają wszystko drudzy nic. czapka blaszka ma datę przydatności bezterminową a kewlar 10 lat. wiem że nie będziesz wiedział o co chodzi. mundury dla braci a Polak niech ceruję. to ile mamy "nowych" czołgów ? wiesz ile kosztuję Polaków ,pobyt obcych wojsk w naszym kraju??? dlaczego jednostki wojskowe pilnuję ochrona cywilna?
Odpowiedzi: 0
6
4
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~L11A
- 18:04, 18.04.2023
Już wychodzi słoma z butów oraz knajackie zacietrzewienie, bo brak rzeczowych argumentów (tylko czołgi, czołgi i jeszcze raz czołgi) - zaczynają się epitety. Przyjmij Wasze, że te ponad 300 wysłanych czołgów (w większości nie pierwszej młodości) osłabi w sporym wymiarze potencjał militarny agresora a jego straty to mniej sprzętu do dyspozycji w przypadku planowania agresji na inne kraje. Odtworzenie Rosyjskich strat będzie wymagało wiele czasu a czas ten jest na wagę złota dla Europy i Polski w kontekście wzmocnienia potencjału obronnego z uwzględnieniem sukcesywnego spływu zamówionych systemów i sprzętu. Na tym koniec dyskusji, gdyż używając epitetów sam postawiłeś się pośród tych z którymi wymiana poglądów nie ma racjonalnego uzasadnienia.
Odpowiedzi: 0
5
4
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~xx
- 16:45, 18.04.2023
dobrze że ty dalekowidzem jesteś. konkretna odpowiedź a nie pierdol...enie o Szopenie! ile Polska oddał czołgów a ile otrzymała w ramach "nowych" zakupów?? konkretna liczba skoro jesteś taki rozeznany. zrozum jedno baranie ukraina za nas nie walczy!! ale rozbrajanie kraju.... to raczej działanie prorosyjskie. powiedz mi kto ukrainę rozbroił z atomu i dawał gwarancję bezpieczeństwa? widzisz ile są warte obietnice na papierku???
Odpowiedzi: 0
3
5
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~L11A
- 22:29, 17.04.2023
Krótkowzroczność i brak rozeznania w rzeczywistej sytuacji. Abstrahując od liczby przekazanych czołgów (czy za mało czy za dużo) to zasadność przekazania i wspomagania kraju . który walczy i jest naszym przedmurzem, jest poza dyskusją. Mądrzej jest przekazać broń komuś , kto robi z niej właściwy użytek, niż mieć zburzone miasta, zamordowanych obywateli, zrusyfikowane dzieci. Panowie Plocke (?) i jr Wałęsa niczego mądrego nie są w stanie w tej kwestii mi powiedzieć, mam wystarczające doświadczenie, aby mieć swoje wyważone zdanie odnośnie tego co dla Polski jest dobre.
Odpowiedzi: 0
7
8
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~xx
- 20:49, 17.04.2023
powiedz ile czołgów oddali a ile dostali!? za bardzo wierzysz w propagandę sukcesu! ile masz oszczędności ? 200tyś 300tyś? dajesz mi je w ramach "bratniej pomocy" a ty na to konto bierzesz kredyt takiej samej wysokości. idziesz dalej w ten układ? mówisz o desancie, pierwszym to chyba gość od wyborów kopertowych jest. mało torów w okolicy? chłopie im się marzy drugi LHS nic więcej.
Odpowiedzi: 0
8
4
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~L11A
- 16:55, 17.04.2023
Chyba sam (sama) nie wierzysz w to co piszesz. Wreszcie po wielu latach coś ruszyło do przodu - są zawarte umowy, sukcesywnie zaczyna spływać nowoczesny sprzęt, powstają nowe jednostki (zamiast likwidacji), do zadań obronnych włączani są w szerokim zakresie wszyscy obywatele, którzy mają wolę i spełniają wymogi wstąpienia do WOT. Poprzednicy prowadzili kraj do autodestrukcji naiwnie wierząc w to, że poklepywanie się z potencjalnym agresorem, popalanie papierosików na balkonie prowadzi do nieskończonego pokoju i wolności danej raz na zawsze. Ewidentny brak rozeznania sytuacji międzynarodowej tych, którzy uważają się za jaśnie oświeconych zaś innych, którzy postrzegają Polskę tradycyjnie i dbają o zachowanie spuścizny narodowej nazywają moherami.
Odpowiedzi: 0
9
11
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~xx
- 16:15, 17.04.2023
rozbrajanie (oddawanie) trwa w najlepsze... a chwalenie się zakupami jest trochę nie na miejscu (na papierze można wszystko napisać). a lepiej mieć karabin w ręku niż go niemieć wcale.
Odpowiedzi: 0
10
6
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~L11A
- 10:13, 17.04.2023
Ty pomyśl za którego ministra obrony najbardziej rozbrojono wojsko. Jeszcze trochę takiej władzy i do obrony Polski pozostały by tylko drużyny skautowskie. W latach 70 WP liczyło ok. 400 tysięcy żołnierzy a pod koniec rządów poprzedniej ekipy 80 - 90 tys. Nam tutaj niepotrzebny jest jakiś "desant" posłów z wybrzeża ponieważ nasze problemy nie są ich problemami a nawet nie mają o nich zielonego pojęcia. Już sam wybór akurat Mokrego na miejsce spotkania świadczy jednoznacznie, że chodzi o włożenie przysłowiowego "kija w mrowisko" poprzez jątrzenie w środowisku, które jest niezadowolone z przebiegu kolei. Jakie rozwiązanie są w stanie przedstawić "wizytatorzy" z Pomorza ano zapewne obiecają, że kiedy wygrają to nastąpi rezygnacja z przebiegu kolei przez Zamość. Jestem w stanie w to akurat uwierzyć, bo przecież doraźnie najważniejsze są jakiekolwiek głosy, co zresztą wpisuje się to w znaną filozofię "ch..... z Polską wschodnią" - po co im kolej, kiedy w przypadku ataku ze wschodu i tak będziemy się bronić na linii Wisły w związku z tym ci, którzy mogą tu przyjść sami sobie niech wybudują.
Odpowiedzi: 0
12
9
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~ciekawy
- 10:55, 16.04.2023
TSWL został zlikwidowany za po?? kto sprzedał pół koszar i Lima z bramy? tusk?
Odpowiedzi: 0
7
2
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~L19c
- 23:03, 15.04.2023
Nie wpuszczajcie ich do jednostki wojskowej, bo zaraz coś może zostać zlikwidowane a przecież w Zamościu od ponad 400 lat zawsze było wojsko.
Odpowiedzi: 0
10
2
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~xx
- 19:04, 14.04.2023
po złości, każdy inny tylko nie pis
Odpowiedzi: 0
11
7
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~R.w
- 18:34, 14.04.2023
Czy przyjedzie Sławomir Nowak, sekretarz stanu w kancelarii Pana Tuska???
Odpowiedzi: 0
9
2
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~dfg
- 10:49, 13.04.2023
żenująca agitacja
Odpowiedzi: 1
15
19
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Wrc
- 20:52, 13.04.2023
Sam jesteś żenujący....
Odpowiedzi: 0
4
7
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV