zamosc.tv

Rozbiliśmy zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem i produkcją papierosów!

dodano: 01.04.2023

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie zatrzymali 9 osób, spośród których 7 zostało tymczasowo aresztowanych. Śledczy szacują, że członkowie grupy wprowadzili do obrotu ponad 60 mln sztuk papierosów bez akcyzy. Zabezpieczyliśmy 20 mln sztuk nielegalnych papierosów oraz ponad 7 ton krajanki tytoniowej. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Do realizacji sprawy dotyczącej działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem oraz dystrybucją papierosów bez polskich znaków akcyzy doszło na terenie woj. wielkopolskiego, mazowieckiego i śląskiego. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie zatrzymali łącznie 9 osób wieku 29-54 lat, w tym 5 obywateli Ukrainy.

W działaniach realizowanych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie brali udział  również policjanci pionu kryminalnego z KMP i KWP w Lublinie oraz funkcjonariusze z KWP w Poznaniu i Gdańsku.
W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, pomieszczeń gospodarczych oraz tych służących jako magazyny, zabezpieczyliśmy ponad 5,5 mln sztuk papierosów bez akcyzy oraz ponad 7 ton krajanki tytoniowej.  Wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali przewiezieni do Lublina i osadzeni w policyjnym areszcie. To była kolejna już realizacja w tej sprawie. Łącznie podczas zrealizowanych działań zabezpieczyliśmy 20 mln sztuk nielegalnych papierosów.

Jak wynika z ustaleń śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zatrzymane osoby sprowadzały, nabywały, przechowywały, przewoziły, a następnie wprowadzały do obrotu wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wśród zatrzymanych jest 32-letni obywatel Ukrainy, który kierował całym przestępczym procederem.

Śledczy szacują, że członkowie grupy od września 2020r. do września 2021r. wprowadzili do obrotu ponad 60 mln sztuk papierosów bez akcyzy, zaś uszczuplenie na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego cła, podatku akcyzowego i podatku Vat szacowane jest na blisko 80 mln złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty popełniania przestępstw akcyzowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec 7 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, wobec pozostałej dwójki - poręczenie majątkowe, dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Dokonano także tymczasowego zajęcia mienia ruchomego podejrzanych o wartości około 400 tys. zł.

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji

w Lublinie

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~Jarek
- 21:19, 02.04.2023
Obywateli Ukrainy, przekazać na Ukrainę.
Odpowiedzi: 0
2
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV