zamosc.tv

Śmiertelne potrącenie 66-latka

dodano: 25.03.2023

Na drodze krajowej nr. 74 w Horyszowie, kierująca Audi potrąciła pieszego, który szedł drogą w sposób niezgodny z przepisami, prawdopodobnie był nietrzeźwy i nie miał na sobie odblasku. Pomimo przeprowadzonej reanimacji 66 latek zginął na miejscu. Kierująca 47-latka była trzeźwa. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem, około godziny 19:00 na prostym odcinku drogi krajowej nr 74 w Horyszowie, w obszarze niezabudowanym.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy szedł środkiem jezdni od strony Zamościa w kierunku Miączyna. Chwilę przed tragedią, zauważyła go kierująca pojazdem marki Renault, która zatrzymała się i poprosiła idącego jezdnią bez odblasków mężczyznę aby ten zszedł na poboczę. Pieszy zastosował się do prośby i zszedł na lewą stronę jezdni. Kiedy był już w okolicach pobocza z naprzeciwka nadjechała kierująca Audi, która go potrąciła. Niestety pomimo udzielonej reanimacji 66-letni mieszkaniec gminy Miączyn poniósł śmierć na miejscu.

Kierująca Audi 47-latka z Zamościa była trzeźwa. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Zamościa oraz Miączyna. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy, jednak potwierdzą to badania jego krwi.

Podczas czynności procesowych droga krajowa była zablokowana. Ruch odbywał się techniczną drogą serwisową biegnącą wzdłuż „krajówki”. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładny przebieg wypadku i jego okoliczności.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz