zamosc.tv

Mamy oko na przestępczość samochodową

dodano: 22.03.2023

Przestępczość samochodowa stanowi jedno z wyzwań z jakimi mierzą się funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Metody i praktyki nielegalnego pozyskiwania pojazdów ewoluują, zmienia się także zasięg tej nielegalnej działalności. Odpowiedzią jest krajowa i międzynarodowa współpraca służb.

Do kolejnych zatrzymań luksusowych samochodów pochodzących z przestępstwa doszło dzięki informacji od śledczych Straży Granicznej z Podkarpacia.
20 marca francuscy policjanci zatrzymali na terenie swojego kraju dwa luksusowe mercedesy AMG. Zatrzymanie kradzionych pojazdów było możliwe dzięki współpracy z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz stołecznymi policjantami z  Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową. Jak się okazało, samochody zostały utracone tydzień temu, a poszkodowanym jest firma leasingowa. Łączna wartość odzyskanych aut wynosi około 450 tys. zł.
Analogiczne zdarzenie miało miejsce 9 marca. Wówczas na terenie Francji zatrzymano mercedesa AMG o szacunkowej wartości  ponad 300 tys. zł. Mundurowi ustalili, że pojazd został przywłaszczony na szkodę firmy leasingowej działającej na terenie Polski. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Policji francuskiej.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz