zamosc.tv

Zachowaj ostrożność sprzedając w sieci!

dodano: 21.03.2023

Ponad 3 tys. zł straciła 39 latka, która za pośrednictwem OLX chciała sprzedać akcesoria do fotelika dziecięcego. Oszust podający się za osobę zainteresowaną zakupem przesłał wiadomość sms z linkiem do rzekomego potwierdzenia transakcji i odbioru płatności. Kobieta w link kliknęła i zalogowała się na spreparowaną stronę bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta kobiety pieniądze. Apelujemy o ostrożność w sieci!

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 39-letnia mieszkanka powiatu, która padła ofiarą oszustwa podczas internetowej sprzedaży akcesoriów do fotelika dziecięcego.  
Osoba rzekomo zainteresowana zakupem przesłała kobiecie wiadomość sms. Z jej treści wynikało, że przedmiot został sprzedany i aby odebrać pieniądze wystarczy kliknąć w dołączony do wiadomości link.
39-latka po kliknięciu w link, została przekierowana na fałszywą stronę banku, gdzie podała swoje dane sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta kobiety ponad 3 tys. zł.  
Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku, umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz