Turcy z fałszywymi wizami chcieli dotrzeć do Belgii
dodano: 07.03.2023Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie ujawnili dwóch Turków posługujących się fałszywymi wizami wydanymi rzekomo przez władze Belgii. Za dwie fałszywki zapłacili łącznie 3,5 tys. euro.
3 marca do kontroli w polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu zgłosiło się dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni w wieku 24 i 34 lat podróżowali z Ukrainy do Polski, a ich celem była Belgia. Do odprawy granicznej cudzoziemcy okazali tureckie paszporty z belgijskimi wizami. W trakcie szczegółowej kontroli strażnicy graniczni ujawnili, że wizy są podrobione, o czym świadczył szereg nieprawidłowości w zabezpieczeniach dokumentów. Fałszerstwa potwierdzono również w oparciu o międzynarodową współpracę służb. Ustalono, że władze Belgii nie wydały takich wiz.
Cudzoziemcy opowiedzieli mundurowym, że fałszywki kupili poprzez agencję turystyczną działającą w Turcji. Za dwa nieprawdziwe dokumenty zapłacili 3,5 tys. euro. Wykorzystując podrobione wizy chcieli pojechać do znajomych do Belgii, tam się osiedlić i podjąć pracę.
Cudzoziemcy przyznali się do posługiwania się fałszywymi dokumentami i próby nielegalnego przekroczenia granicy. Sprawa zostanie skierowana do sądu. Tymczasem Straż Graniczna wydała decyzje o odmowie wjazdu.
Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 80 fałszywych dokumentów.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
Wpisane w czas. Jubileuszowa wystawa z okazji 100-lecia Muzeum
- Tymczasowy areszt dla 55-letniego obywatela Ukrainy za śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- 51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (434)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (83)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (2)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Bezpieczna jazda w każdych warunkach. Kierowcy 2 LBOT podnoszą kwalifikacje
dodano: 05.06.2026Kontrolowane poślizgi, symulator dachowania i trening motocyklistów z wykorzystaniem Slide Bike - tak wyglądało szkolenie doskonalące kierowców z 2 Lubelskiej Brygady OT. Celem było podniesienie bezpieczeństwa i doskonalenie umiejętności w zakresie jazdy precyzyjnej oraz właściwego reagowania podczas sytuacji awaryjnych.
Zobacz materiałRusza ogólnopolska kampania społeczna „Kim jest weteran?”
dodano: 19.05.2026Rusza ogólnopolska kampania społeczna „Kim jest weteran?”. W czasie, gdy konflikty i sytuacje kryzysowe w różnych regionach świata ponownie kierują uwagę opinii publicznej na służby mundurowe, Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, we współpracy z PKP Intercity, w centrum uwagi stawia weteranów. Podczas służby poza granicami kraju wykonywali oni najtrudniejsze zadania w imieniu Rzeczypospolitej, niosąc pomoc, stabilizację i bezpieczeństwo w miejscach dotkniętych kryzysami. Od 18 do 31 maja 2026, w pociągach PKP Intercity oraz w internecie emitowany będzie specjalnie przygotowany spot edukacyjny.
Zobacz materiałŚledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
dodano: 22.05.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG) oraz policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną ze śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, ujawnili proceder związany z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi na dużą skalę. Postępowanie dotyczy przestępstw akcyzowych, które naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Sprawcom grozi wieloletnie więzienie oraz wysokie kary finansowe.
Zobacz materiałWakacje z wojskiem 3
dodano: 26.05.2026Wojsko Polskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji programu „Wakacje z wojskiem 3” - dobrowolnego, bezpłatnego szkolenia wojskowego skierowanego przede wszystkim do młodych osób, które chcą aktywnie i wartościowo spędzić część wakacji, zdobyć nowe doświadczenia oraz sprawdzić się w wymagających, ale niezwykle ciekawych warunkach służby wojskowej.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)