zamosc.tv

Reagujmy na osoby zagrożone wychłodzeniem

dodano: 09.02.2023

Bardzo niskie temperatury są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Na niebezpieczeństwo narażone są szczególnie osoby bezdomne, nieporadne lub nietrzeźwe. W okresie zimowym, w trakcie codziennej służby sprawdzamy miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Jeśli widzisz taką osobę, nie bądź obojętny i nas powiadom. Nasze działanie może uratować komuś życie!

W trakcie codziennej służby, policjanci kontrolują pustostany, ogródki, altanki działkowe, czyli miejsca w których moga przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Utrzymująca się niska temperatura jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób bezdomnych, nietrzeźwych oraz dla osób nieporadnych, samotnie mieszkających. Jak co roku monitorujemy sytuację i niesiemy pomoc potrzebującym.
Bezdomni szukają schronienia najczęściej w opuszczonych budynkach nie zważając na ich zły stan techniczny, co realnie zagraża ich bezpieczeństwu. Ponadto w nocy dochodzi do dużych spadków temperatur, które mogą prowadzić do wychłodzenia organizmu. Policjanci współpracują z instytucjami, które zajmują się problematyką bezdomności dzięki czemu doskonale orientują się, w jakich miejscach takie osoby mogą się udać i w cieple przetrwać okres zimowy.
Każda osoba, jeśli zobaczy lub zna osobę potrzebującą,może powiadomić Policję. Wystarczy wykonać telefon na nr alarmowy 112 lub umieścić taką informację w aplikacji mobilnej KMZB. Z listy dostępnych oznaczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa należy wybrać „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, a następnie nanieść znacznik na konkretne miejsce na mapie i gotowe. Cała procedura jest niezwykle prosta. Policjanci odbiorą taki sygnał i sprawdzą, czy nikt we wskazanym rejonie nie potrzebuje pomocy.

Nie bądź obojętny. Uratuj komuś życie!
 
młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz