zamosc.tv

Ekwadorska fałszywka na podkarpackim przejściu granicznym

dodano: 06.02.2023

Podrobione prawo jazdy ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce. Nieprawdziwym dokumentem posługiwał się obywatel Ekwadoru.

 

4 lutego do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 23-letni obywatel Ekwadoru. Cudzoziemiec wjeżdżał do Polski peugeotem na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli dokumentów strażnicy graniczni nabrali podejrzeń co do autentyczności ekwadorskiego prawa jazdy. Szczegółowa analiza dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wykazała, że jest on podrobiony.
Kierujący nie przyznał się do wykorzystania fałszywego dokumentu, w związku z czym sprawa zostanie skierowana do sądu. Cudzoziemcowi grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 40 fałszywych dokumentów, w tym 16 nieprawdziwych praw jazdy.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz