zamosc.tv

Nowa aplikacja mobilna do zarządzania dokumentami TAX FREE dla podróżnych

dodano: 03.02.2023

• Aplikacja mobilna mTAX FREE PL jest kolejnym ułatwieniem w obsłudze dokumentów TAX FREE.
• Dzięki tej aplikacji podróżni mogą zarządzać  własnymi dokumentami na swoim smartfonie w dowolnym czasie.
• Od 1 lutego 2023 r. wszystkie dokumenty TAX FREE wystawione w Polsce są dostępne w aplikacji mobilnej.
TAX FREE to system zwrotu podatku VAT podróżnym, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej (UE). Jest to rozwiązanie dla:
• podróżnego, który dokonał w Polsce zakupu towarów powyżej 200 zł,
• otrzymał paragon z kasy rejestrującej,
• wywiózł towar w stanie nienaruszonym poza terytorium UE i uzyskał potwierdzenie funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej.

Aplikacja mTAX FREE PL
Krajowa Administracja Skarbowa i Ministerstwo Finansów udostępniły nową aplikację mobilną mTAX FREE PL do zarządzania własnymi dokumentami TAX FREE wystawionymi na terenie Polski. Są to kolejne działania w ramach wprowadzania elektronicznego systemu TAX FREE.
Od 1 lutego 2023 r. wszystkie dokumenty zwrotu podatku VAT podróżnym są dostępne w aplikacji mobilnej mTAX FREE PL. Aplikacja jest przeznaczona dla podróżnych czyli osób fizycznych niemających  miejsca zamieszkania na terytorium UE, które dokonują w Polsce zakupu towarów w procedurze TAX FREE.
Aplikacja mTAX FREE PL ułatwia dostęp do elektronicznej formy dokumentu TAX FREE wystawionego przez sprzedawcę i daje możliwość sprawdzenia online statusu dokumentu. Nowe rozwiązanie zapewnia podróżnym dostęp do wszystkich informacji o swoich dokumentach TAX FREE wystawionych w Polsce.
Aplikacja mTAX FREE PL umożliwia:
• rezygnację z wydruku dokumentu elektronicznego TAX FREE wystawianego podróżnym, którzy przekraczają granice UE przez polskie graniczne oddziały celne,
• dostęp online do dokumentów TAX FREE, w tym do ich aktualnych statusów,
• zarządzanie własnymi dokumentami TAX FREE wystawionymi na terenie Polski,
• pełną wiedzę o swoich dokumentach w dowolnym czasie,
• usprawnienie odprawy towarów na granicy dzięki możliwości przekazywania informacji o właściwych dokumentach TAX FREE za pomocą kodu kreskowego.
Aplikację można pobrać w sklepie Play Google i App Store.
Aby korzystać z pełni funkcjonalności należy jednorazowo potwierdzić swoje konto przy odprawie TAX FREE na granicy. Autoryzacji dokonuje na prośbę podróżnego funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej podczas odprawy.
Więcej informacji o TAX FREE na https://granica.gov.pl/TaxFree/
 
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz