Kierując busem wylądował w rowie
dodano: 01.02.2023Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną wczorajszego wypadku w miejscowości Gorajec Zagroble. 28-letni kierowca busa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do szpitala z obrażeniami trafiła 53 letnia pasażerka. Do podobnego zdarzenia doszło również niedługo później w miejscowości Udrycze Kolonia. Jego przyczyną także była prędkość.
Wczoraj w godzinach porannych dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gorajec-Zagroble w gminie Radecznica. Z treści zgłoszenia wynikało, że kierowca busa wjechał do rowu. We wskazany rejon zostali skierowani policjanci, którzy na podstawie śladów na miejscu zdarzenia i relacji uczestników ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynikało, że kierujący busem marki Renault - 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jadąc od strony Zamościa w kierunku Janowa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Z uwagi na wcześniejsze opady śniegu, jej nawierzchnia była śliska, co wymagało od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Ostrożności zabrakło 28-latkowi, który w takich warunkach jechał busem ze zbyt dużą prędkością. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w płyty betonowe wzmacniające skarpę.
Do szpitala z obrażeniami trafiła 53-letnia mieszkanka Zamościa. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierującemu nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że był trzeźwy. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci ze Szczebrzeszyna.
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było też przyczyną innego zdarzenia, do którego doszło niedługo później w miejscowości Udrycze Kolonia w gminie Stary Zamość. Doprowadziła do niego 19-letnia kierująca samochodem marki Opel, która także na łuku drogi nie zdołała zapanować nad pojazdem, po czym wjechała do przydrożnego rowu. Została przetransportowana do szpitala, na szczęście nie odniosła obrażeń. Za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz brak zapiętych w czasie jazdy pasów bezpieczeństwa została ukarana mandatem.
starszy aspirant Katarzyna Szewczuk
Aktualności
więcej-
Wpisane w czas. Jubileuszowa wystawa z okazji 100-lecia Muzeum
- Tymczasowy areszt dla 55-letniego obywatela Ukrainy za śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- 51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Czołowe zderzenie na DK17 w Łopienniku Nadrzecznym (1)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (448)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (84)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (2)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (2)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
dodano: 12.06.2026Firma spod Krasnobrodu, jedna z pięciu, które przystąpiły do przetargu, zajmie się przebudową drewnianego mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej. Umowa zostanie podpisana niebawem, a wykonawca będzie miał wywiązać się ze zlecenia w ciągu sześciu miesięcy.
Zobacz materiałNieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiałTymczasowy areszt dla 55-letniego obywatela Ukrainy za śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku
dodano: 15.06.2026Sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 55-letniego obywatela Ukrainy, który w piątek na oznakowanym przejściu dla pieszych w Lublinie potrącił 68-latka. Auto zatrzymało się dopiero kilkaset metrów za przejściem, a kierujący wraz z dwoma pasażerami – 39-letnim obywatelem Ukrainy i 38-letnim obywatelem Rosji uciekli z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Pieszy zmarł w szpitalu. W pobliżu miejsca wypadku został zatrzymany 39-latek. Dwaj pozostali zostali zatrzymani w Bełżycach w wyniku intensywnych czynności policjantów. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi - mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. 55-latkowi grozi kara nawet do 20 lat więzienia.
Zobacz materiał„Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
dodano: 11.06.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej 1 sierpnia 2026 r. o godz. 19:00 w Zamojskim Domu Kultury.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)