zamosc.tv

Funkcjonariusze i pracownicy NOSG włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”

dodano: 15.12.2022

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb przez wyznaczonych wolontariuszy. Osoby potrzebujące otrzymują artykuły odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.
Wybrana została rodzina znajdująca się w trudnej sytuacji życiowej: pani Małgorzata i pan Robert wraz z trójką dzieci: (Marcin – 12 lat, Amelia – 11 lat, Zosia – 1 rok). Głowa rodziny pracuje jako kierowca, a żona zajmuje się domem i dziećmi. Los ich nie oszczędzał: najpierw nieuleczalna choroba stawów najstarszego syna Marcina, a kilka miesięcy temu kolejny cios – białaczka stwierdzona u młodszej córki Amelii, która choruje również na zespół Downa. Rodzinny budżet obciążają kredyty oraz liczne wydatki związane z remontem i utrzymaniem mieszkania, leczeniem i transportem (co tydzień odwiedzają Amelię w lubelskim szpitalu). Rodzina bardzo się kocha i wzajemnie wspiera. Co wieczór modlą się razem. Mimo trudnej sytuacji, rodzice często spędzają czas z dziećmi i nie tracą nadziei na lepsze jutro.
Z zebranych środków udało się zakupić niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego, m. in. mikrofalówkę i zestaw garnków, a także: żywność, odzież, obuwie, środki czystości oraz materiały szkolne dla dzieci. Nie zabrakło słodyczy i zabawek, jak również szczególnych upominków, które były świątecznymi prezentami dla całej rodziny.

 W akcję "Szlachetna Paczka" włączyły się również placówki NOSG, udzielając wsparcia wybranym przez siebie rodzinom.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~lll
- 18:32, 17.12.2022
to sa jakies jaja, pracuja przeciez, a kredytow nikt im nie wciskal na sile, jaka to jest bieda pytam?
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV