zamosc.tv

Cysterna z przekutymi numerami

dodano: 29.07.2022

Strażnicy graniczni z Korczowej udaremni próbę wywozu na Ukrainę naczepy z przerobionymi znakami identyfikacyjnymi. Cysterna o szacunkowej wartości 80 tys. złotych zostanie poddana szczegółowej ekspertyzie.

Zdarzenie miało miejsce 28 lipca w trakcie kontroli ciężarówek wyjeżdżających z Polski przez drogowe przejście graniczne w Korczowej.
Strażnik graniczny kontrolujący legalność pochodzenia zestawu ciężarowego, kierowanego przez obywatela Ukrainy, zwrócił uwagę na nieprawidłowości w oznaczeniach cysterny. Wykorzystano także nowoczesne urządzenie do weryfikacji autentyczności oznaczeń VIN, które jednoznacznie potwierdziło ingerencję w polu numerowym na ramie naczepy. Ponadto stwierdzono brak tabliczki znamionowej. Naczepa o szacunkowej wartości 80 tys. złotych została zatrzymana i zostanie poddana szczegółowej analizie. Specjaliści straży granicznej ustalą rzeczywiste numery identyfikacyjne i źródło pochodzenia cysterny. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka.
W tym roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali już ponad 70 pojazdów różnego typu pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 4 mln złotych.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz