zamosc.tv

Lato w Muzeum

dodano: 04.07.2022

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał jak co roku, na sezon letni przygotowało ofertę zajęć skierowaną do dzieci i młodzieży. Oferta jest różnorodna i każdy rodzic znajdzie dla swojego dziecka coś interesującego.

1. Tematy zajęć do wyboru:
*  Jak „zepsuć” czołg?  -  termin: 13 lipca 2022 – Czołgi to jedna z najpotężniejszych broni na polach bitew ostatnich 100 lat. ale nie są one niezniszczalne. Na zajęciach poznamy niektóre sposoby ich zwalczania, od butelek z benzyną po pociski kierowane. Zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat, (miejsce: Pawilon pod Kurtyną).
* W zdrowym ciele, zdrowy duch… - termin: 28 lipca 2022 - Zajęcia historyczno-plastyczne prowadzone w oparciu o wystawę czasową Zdrowie i higiena w dawnym Gdańsku ze szczególnym uwzględnieniem zabytków dotyczących higieny. W części teoretycznej dowiemy się z jakich materiałów wytwarzano dawniej akcesoria kosmetyczne, jak dbano o higienę osobistą. W część praktycznej wykonane zostaną mydełka, za pomocą odpowiednich domieszek: olejki, barwniki, suszone płatki kwiatów itp. dzieci zrobią swoje mydełka i zabiorą je do domu. Zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat, (miejsce: Budynek Arsenału).
* Zielnik! Magiczna księga roślin - termin: 10 sierpnia 2022 -  Warsztaty historyczno-plastyczne prowadzone w oparciu o wystawę czasową Zdrowie i higiena w dawnym Gdańsku, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków dotyczących zdrowia. W części teoretycznej dowiemy się jak dawniej radzono sobie z chorobami i do czego używano ziół, takich jak szałwia czy rumianek. W części praktycznej wykonamy zielniki. Dzieci własnoręcznie je ozdobią, umieszczą w nich suszone zioła i dopasują do nich opisy. Gotowe zielniki będzie można wziąć do domu. Zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat, (miejsce: Budynek Arsenału).
* Na wojnie i w czasach pokoju. Historia Zamojskiego 9 Pułku Piechoty Legionów - termin: 25 sierpnia 2022 - Warsztaty bronioznawcze prowadzone w oparciu o wystawę czasową Historia zamojskiego 9 Pułku Piechoty Legionów, podczas których zostanie przybliżona historia i uzbrojenie Pułku,w czasach wojny polsko-bolszewickiej, dwudziestoleciu międzywojennym i II wojnie światowej. Zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat, (miejsce: Budynek Arsenału).
 
2. Zasady uczestnictwa:
* czas trwania warsztatów: około 1,5 h
* start: godz. 11:00
* koszt: 8 zł od uczestnika
 
Rezerwacji należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy. W przypadku pytań lub konieczności odwołania rezerwacji prosimy o kontakt: tel. 606 845 759, e-mail: edukacja@muzeumarsenal.pl

 

 

Kinga Kołodziejczyk
Muzeum Zamojskie w Zamościu

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz