zamosc.tv

Co obejmuje polisa posagowa dla dziecka?

dodano: 22.06.2022

Nieodłączną częścią rodzicielstwa jest rozmyślanie nad przyszłością dziecka.

Trudno się zatem dziwić, że wiele osób szuka sposobu na to, aby zabezpieczyć wejście pociechy w dorosłość. Niektórzy zakładają konto oszczędnościowe lub odkładają pieniądze do przysłowiowej skarpety. Ciekawą alternatywą jest zdecydowanie się na polisę posagową dla dziecka. Dowiedz się, jakie zalety ma to rozwiązanie. 

Jak działa polisa posagowa dla dziecka?
Czy wyobrażasz sobie, o ile byłoby łatwiejsze wejście w dorosłość, gdyby młoda osoba otrzymała w wieku 18 lat kwotę w wysokości od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy? Obecnie jest możliwe takie ułatwienie przy wyborze ubezpieczenia posagowego. Wysokość sumy, na którą będzie opiewać polisa, jest ustalana indywidualnie z ubezpieczonym. Okres trwania umowy może wynosić od 5 do nawet 25 lat. Im dłużej będziesz opłacać składki, tym na większą wartość świadczenia z polisy możesz się zdecydować. Kwota zostanie wypłacona dorosłemu już dziecku w ustalonym czasie z ubezpieczającym, jednak nie później niż po ukończeniu 25 roku życia. Co ciekawe, beneficjent może zdecydować się na dalsze inwestowanie tej sumy i pomnażanie jej. Polisa posagowa umożliwia w przyszłości dziecku np.:
* zakup samochodu,
* pójście na płatne studia,
* założenie własnej firmy,
* sfinansowanie wpłaty własnej przy kredycie hipotecznym,
* odbycie długiej podróży zagranicznej.

Dzięki takiemu startowi w dorosłość, Twoje dziecko ma większe szanse na sukces. Do tego warto wiedzieć, że nie tylko rodzice czy opiekunowie prawni mogą zakupić polisę posagową. Takie rozwiązanie jest dostępne także dla dziadków czy rodziców chrzestnych.
Co z polisą posagową w przypadku śmierci ubezpieczających?
Część rodziców przed wykupieniem polisy posagowej dla dziecka, zastanawia się co się z nią stanie, jeśli umrą lub stracą pracę. W takich sytuacjach warto zadbać o wybór umowy z rozszerzonym zakresem ochrony. Dzięki temu to ubezpieczyciel przejmie obowiązek opłacania składek na wypadek śmierci lub braku zatrudnienia ubezpieczających. W zależności od wyboru polisy posagowej można również zabezpieczyć dziecko w przypadku jego choroby czy doznanych urazów. Przy szerokim zakresie ochrony, pociecha może otrzymać także rentę posagową, dzięki czemu zadbasz o jego dobrobyt, nawet jeśli Cię zabraknie.
Gdzie wykupić i ile może kosztować polisa posagowa dla dziecka?
Polisę posagową możesz zakupić w tradycyjny sposób, czyli odwiedzając placówki towarzystw ubezpieczeniowych lub korzystając z internetowego rankingu. W przypadku tego drugiego wyjścia możesz za jednym zamachem uzyskać oferty od kilkunastu TU. Dzięki temu łatwiej wybierzesz najkorzystniejszą ofertę. Jeśli chodzi o koszt polisy posagowej, to zależy on od:
* wysokości sumy ubezpieczenia,
* długości trwania umowy na polisę,
* zakresu ochrony.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie dziecka jak najwcześniej. Dzięki temu przez długi czas trwania umowy, możliwe jest odłożenie wysokiej sumy wypłaty polisy posagowej. Można liczyć też wtedy na atrakcyjniejszą ofertę z rozszerzonym zakresem ochrony. Zainwestowanie w takie ubezpieczenie to skuteczny sposób na zapewnienie dziecku dobrego startu w dorosłym życiu.

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz