zamosc.tv

Alkohol i narkotyki- w piątek rusza akcja policji

dodano: 02.06.2022

Alkohol i narkotyki – to akcja, którą przeprowadzimy w najbliższy piątek na drogach całego województwa. Będziemy sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz testować na zawartość narkotyków. Reagować będziemy również na niezgodne z prawem zachowania na drodze.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Kierujący muszą się liczyć ze zwiększoną liczbą kontroli oraz policyjnych patroli, także w nieoznakowanych radiowozach. Akcja będzie organizowana na terenie całego województwa.
Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach. Każdy, kto siada za kierownicę po alkoholu lub narkotykach jest potencjalnym zabójcą.
W pierwszym kwartale tego roku nietrzeźwi kierujący spowodowali 13 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Tylko w minionym tygodniu na drogach naszego województwa pijani kierowcy byli sprawcami dwóch wypadków. Zginęły w nich 3 osoby. Do jednego z nich doszło w powiecie łukowskim. 21 letni kierowca volvo rozbił się na ogrodzeniu posesji i dachował. W wypadku zginęło dwoje młodych pasażerów, kolejnych dwóch z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Sprawca tego wypadku był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Do tragicznego wypadku doszło również w miniony weekend w Krasnymstawie. Kompletnie pijana 59 latka samochodem najechała na rowerzystkę, która przewoziła 3 letniego synka. Życia 45 letniej kobiety nie udało się uratować. Chłopczyk z poważnymi obrażeniami pozostaje nadal w szpitalu. Sprawczyni wypadku miała ponad 2,5 promila.
Przypominamy, że w świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tys.zł. do 60 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz 10 pkt. karnych.

 

Policja Lubelska

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~kajfasz
- 18:07, 02.06.2022
Ja tylko chciałem przypomnieć, że jak PiS było w opozycji, to proponowało: 1) karanie za spowodowanie wypadku śmiertelnego po spożyciu alkoholu tak jak za zabójstwo (czyli z dożywociem włącznie), 2) konfiskatę samochodu za jazdę pod wpływem, 3) zakaz dawania drogowym menelom tzw. „zawiasów”, czyli każdy, kto byłby złapany na jeździe „na podwójnym gazie”, zostawałby odwieziony przez policję nie do ciepłego domku, aby tam czekał na rozprawę, ale wprost do aresztu. 4) minimalną karę za spowodowanie wypadku (ale bez ofiar śmiertelnych) 3 lat pozbawienia wolności. Niestety, kiedy PiSS-owcy wygrali wybory, to zorientowali się, że nadużywające alkoholu niziny społeczne to ich najwierniejszy elektorat i porzucili pomysły zaostrzenia kar za jazdę pod wpływem. Liczą się bowiem słupki, kasa i władza, a nie ludzkie życie.
Odpowiedzi: 0
0
2
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV