zamosc.tv

Potrącenie rowerzysty

dodano: 21.04.2022

W wyniku potrącenia przez kierującego oplem 68-letni rowerzysta trafił do szpitala. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu zamojskich ulic Sikorskiego oraz Powiatowej. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa cykliście przez kierowcę osobówki. Apelujemy o ostrożność na drodze, stosowanie się do znaków drogowych oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu.

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych w Zamościu na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Powiatowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że rowerzysta jadąc ulicą Powiatową chciał skręcić w lewo w ulicę Sikorskiego. Wykonując ten manewr został potrącony przez kierującego oplem, który z drogi podporządkowanej, jaką jest ulica Sikorskiego wyjechał w lewo na ulicę Powiatową.
Po uderzeniu opla w jednoślad rowerzysta przewrócił się doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Oplem kierował 65-latek z Chełma, natomiast rowerzysta to 68-letni mieszkaniec Zamościa. Obaj byli trzeźwi. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci.

 

 

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~Gin
- 00:52, 23.04.2022
Czy rowerzysta jadący ul. Wyszyńskiego wzdłuż ścieżki rowerowej nie łamie prawa? Kolejnym kwiatkiem jest przejazd przez przejście dla pieszych - jeżeli nie ma odpowiedniego znaku zezwalającego rowerzysta musi zejść z roweru.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV