zamosc.tv

Wybił szyby w budynku zakrystii

dodano: 10.01.2022

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 18 – letniego mieszkańca Łęcznej. Młody mężczyzna wybił szyby w budynku zakrystii na terenie jednej z łęczyńskich parafii powodując straty na kwotę 8 tysięcy złotych. Ponadto włamał się do kontenera budowlanego skąd ukradł elektronarzędzia oraz usiłował włamać się do zakładu optycznego. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kra do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniach i kradzieży z włamaniem do których doszło w Łęcznej w nocy z 4 na 5 stycznia.
Pierwsze zgłoszenie dotyczyło wybicia dwóch szyb w budynku zakrystii na terenie parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Łęcznej. Wówczas starty powstałe w wyniku działania wandala zostały oszacowane na kwotę 8 tysięcy złotych.
Kolejne zgłoszenie dotyczyło kradzieży z włamaniem do kontenera znajdującego się na placu budowy przy Alei Jana Pawła II w Łęcznej. Jak ustalili funkcjonariusze łupem sprawcy padły elektronarzędzia między innymi wkrętarka, szlifierka kątowa, zestawy kluczy. W tym przypadku straty powstały na łączną kwotę ponad 5 tysięcy złotych.
Ponadto funkcjonariusze zostali powiadomieni o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do łęczyńskiego zakładu optycznego. Sprawca wybił szybę w budynku powodując straty w wysokości ponad 400 złotych.
Policjanci zajmujący się tymi zgłoszeniami już tego samego dnia na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 18 – letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.
Jak się okazało, zatrzymany 18-latek to ten sam sprawca, który w listopadzie ubiegłego roku wybił szyby w oknach zakrystii na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej, zniszczył klosze do lamp oraz oczka oświetleniowe. Ponadto uszkodził plakaty, które znajdowały się na szybie przy wejściu do domu parafialnego parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Łęcznej. Wandal został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty (komunikat prasowy z dnia 30.11. 2021r.).

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz