zamosc.tv

XXXIII edycja Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

dodano: 20.10.2021

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, Miasto Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zamościu oraz Gminami: Zamość, Krasnobród, Skierbieszów, Zwierzyniec - uprzejmie informują o planach organizacji w 2022 roku - XXXIII Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.

OSiR Zamość

Wydarzenie zaplanowane jest w dniach 31.08. - 03.09.2022 r., tuż przez 80. rocznicą wysiedleń mieszkańców naszego regionu. Ideą przewodnią Biegu jest zachowanie pamięci tragicznych losów Dzieci Zamojszczyzny, które zginęły w czasie II wojny światowej. Uczestnicy Biegu tradycyjnie będą rywalizować na czterech etapach o łącznej długości 100 kilometrów:
I ETAP: Zamość – Zwierzyniec 32,800 km
II ETAP: Zamość – Krasnobród 31,1025 km
III ETAP Półmaraton: Zamość – Skierbieszów 21,0975 km
IV ETAP: Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km.
Na każdym z etapów zaplanowane są wydarzenia towarzyszące, upamiętniające tragiczne losy mieszkańców Zamojszczyzny. Planujemy także wystąpienie o honorowe patronaty nad wydarzeniem do władz lokalnych i centralnych.

Agnieszka Turska
Kierownik działu sportowo - rekreacyjnego
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~Pozdrowienia z Siedlec. Biegam z Wami.
- 17:05, 13.04.2022
Startowałem 10-o krotnie w Zamościu w tej imprezie. Uważam że jest to Najlepsza impreza tego typu w kraju. Reklamuję ją podczas kontaktów z biegaczami zachęcając ich do udziału. Bardzo chciałbym wystartować po raz "!11". Świetna atmosfera oraz obsługa na miejscu. Zachęcam biegaczy - Michał Strzałkowski z Siedlec.
Odpowiedzi: 0
1
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV