zamosc.tv

System EUREKA ułatwi dostęp do informacji podatkowej i celnej

dodano: 15.10.2021

* Dzięki wyszukiwarce systemu EUREKA na podatki.gov.pl znajdziesz potrzebne informacje podatkowe i celne.
* Z systemu skorzystasz bez konieczności logowania.
* Będziesz mieć również możliwość ocenienia przydatności informacji, zgłosisz swoje uwagi i zapiszesz się do newslettera.

„System powstał przy współpracy Ministerstwa Finansów i Krajowej Informacji Skarbowej. Przeznaczony jest dla klientów Krajowej Administracji Skarbowej oraz dla pracowników i funkcjonariuszy resortu finansów. EUREKA to nowoczesne narzędzie, które w prosty i szybki sposób zapewnia dostęp do jednolitego i aktualnego stanowiska organów administracji skarbowej w zakresie interpretowania i stosowania przepisów prawa podatkowego i celnego” – podkreśla zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa.
Jak skorzystać z systemu EUREKA
Wyszukiwarka systemu EUREKA znajduje się na podatki.gov.pl. Aby z niej skorzystać nie trzeba zakładać konta, posiadać loginu ani hasła.
Co znajdziesz w systemie EUREKA
Do systemu EUREKA zostały przeniesione m.in.: interpretacje indywidualne i ogólne, wiążące informacje akcyzowe i stawkowe, objaśnienia podatkowe i broszury informacyjne.
Wcześniej znajdowały się one m.in. w Systemie Informacji Podatkowej (SIP) oraz wyszukiwarce wiążących informacji akcyzowych (WIA) i stawkowych (WIS).
Wyszukiwarka systemu EUREKA umożliwia odnalezienie informacji po:
* frazie,
* kategorii informacji,
* autorze,
* słowach kluczowych.
Wybraną informację możesz zapisać, wydrukować (w całości lub w części), dodać do ulubionych lub wyświetlić jej szczegóły (metadane i załączniki).
Po wyświetleniu treści informacji możesz polecić wyszukaną informację. Link do niej zostanie wysłany na podany adres e-mail. Aby to zrobić, użyj przycisku „Poleć informację”, który znajduje się pod informacją.
Na stronie głównej znajdziesz też komunikaty dotyczące m. in. funkcjonowania systemu EUREKA i publikacji nowych lub zmodyfikowanych informacji skarbowych.
Każdy użytkownik może również zapisać się do newslettera i otrzymywać najważniejsze i najciekawsze informacje na swoją skrzynkę e-mail.
Korzyści dla klientów KAS
* Dostęp do aktualnej i jednolitej bazy wiedzy podatkowej i celnej w jednym miejscu.
* Oszczędność czasu przy wyszukiwaniu informacji.
* Możliwość skorzystania z newslettera z wybranymi informacjami.
Nie musisz pytać – jest EUREKA!
Dowiedz się więcej: https://www.podatki.gov.pl/wyszukiwarki/eureka/

Referat Komunikacji
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz