zamosc.tv

Kryminalni zatrzymali ośmiu nastolatków, którzy okradali mieszkańców swojej gminy

dodano: 13.10.2021

Kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali ośmiu nastolatków, którzy okradali mieszkańców swojej gminy. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia, urządzenia elektroniczne, sprzęt muzyczny a nawet quad. Część łupów już została odzyskana. Za kradzież z włamaniem pełnoletnim zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast o losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Do włamań dochodziło na terenie gminy Tomaszów Lubelski. Celem sprawców padały niezamieszkałe budynki, domy mieszkalne oraz pomieszczenia gospodarcze. Łupem sprawców padały natomiast różnego rodzaju elektronarzędzia, urządzenia elektroniczne, kosiarki, sprzęt muzyczny a nawet quad.
Sprawą wykrycia sprawców tych przestępstw zajęli się tomaszowscy kryminalni. Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła w końcu na ustalenie ich personaliów. Okazało się, że to ośmiu nastolatków w wieku 16-19 lat, mieszkańców tej samej gminy.
Policjanci odzyskali także większość skradzionego mienia. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wszystkich zdarzeń oraz wyjaśnianie roli poszczególnych osób w każdym z procederów. Trzech sprawców usłyszało już zarzuty i przyznało się do winy.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz