zamosc.tv

Pozycjonowanie kanału firmowego YouTube

dodano: 30.09.2021

Myśląc o wyszukiwarkach, pierwszym skojarzeniem staje się oczywiście Google. Drugie miejsce w rankingu popularności zajmuje jednak YouTube. Fakt ten może być zaskoczeniem dla firm, które do tej pory swoje wysiłki koncentrowały na dostarczaniu wyłącznie treści tekstowych na stronie. Ogromny potencjał kanału firmowego na platformie YouTube nie pozwala przejść obok niego obojętnie.

Przygotowanie i wdrożenie zasad SEO do materiałów filmowych umożliwia wypromowanie marki i wyróżnienie się spośród konkurencji. Na czym polega pozycjonowanie kanału YouTube?
Pozycjonowanie filmów na YouTube – jak stworzyć kanał z dużą oglądalnością?
Historie wielu vlogerów pokazują, że wraz z rosnącą liczbą subskrypcji, rośnie także potencjał kanału do generowania ogromnych zysków. Przedsiębiorstwa nie powinny zatem rezygnować z możliwości dotarcia do swoich klientów za pośrednictwem materiałów filmowych. Content marketing w formie video otwiera nowe możliwości promowania swoich usług. Zanim stworzymy kanał firmowy, warto zastanowić się nad jego profilem. Czy ma to być prezentacja produktów, pokazująca ich zastosowanie? Czy filmy będą raczej materiałami szkoleniowymi / poradnikowymi? Być może chcesz pokazać swoją działalność zza kulis, opowiadając np. o procesie technologicznym? Naprawdę każda firma internetowa jest w stanie stworzyć ciekawy content w ramach swojej branży.
Pozycjonowanie YouTube zaczyna się w chwili uruchomienia kanału i wrzucenia pierwszego filmu. Możliwe jest oczywiście pozycjonowanie filmów na YouTube, które już istnieją. Wdrożenie kilku technik pozwoli zdobyć kolejne wyświetlenia, a tym samym przyciągnie nowe osoby, które dowiedzą się o naszych produktach. Pozycjonowanie kanału YouTube to przede wszystkim dodatnie avataru i zdjęcia w tle, opisu firmy z wykorzystaniem słów kluczowych (opis umieszczamy w sekcji z informacjami), a także dodaniu linków do strony firmowej lub konta w mediach społecznościowych. Niezwykle ważnym aspektem staje się także tzw. brand-recognition, polegający na umieszczeniu loga firmy w każdym materiale wideo. Logo można wpleść w materiał filmowy, rejestrując je na koszulce pracowników lub filmując detale produktu. Warto również pomyśleć o optymalizacji playlist, co znacznie poprawia UX i zachęca do dalszego oglądania powiązanych tematycznie materiałów. Pozycjonowanie kanału YouTube polega także na utworzeniu unikalnych opisów dla każdego filmu, przygotowaniu sygnatur czasowych umożliwiających szybkie przeskoczenie do wybranego fragmentu, oraz dokonaniu researchu słów kluczowych i dołączenia ich do wszelkich materiałów tekstowych.
Jakie korzyści płyną z pozycjonowania YouTube?
Duży nakład pracy na pozycjonowanie pozostaje zrekompensowany przez fantastyczne wyniki sprzedażowe. Zbudowanie renomy wymaga czasu, jednak rezultat potrafi przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Kanał YouTube przyciąga nowych klientów i wzbudza ich zainteresowanie ofertą. Odbiorcy usług zawsze doceniają wartość, jaką dają im materiały instruktażowe lub ukazujące skuteczność danego produktu w praktyce. Pozycjonowanie filmów na YouTube najlepiej delegować do rąk specjalistów. Agencja Artefakt dostarcza kompleksowych usług pozycjonowania stron internetowych i filmów umieszczanych na YouTube. Na stronie artefakt.pl przedsiębiorcy mają możliwość zapoznania się z zaletami oferty pozycjonowania, która stanowi bramę do większych zysków.

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz