zamosc.tv

„Standardy projektowe dla tras rowerowych województwa lubelskiego” – 1 lipca 2021 r. – spotkanie online

dodano: 22.06.2021

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w spotkaniu online, na którym zaprezentowane zostaną opracowywane na zlecenie Województwa Lubelskiego „Standardy projektowe dla tras rowerowych województwa lubelskiego”. Spotkanie odbędzie się w dniu 1.07.2021 roku (czwartek) o godzinie 10.00 za pośrednictwem platformy Teams.

Autorem prezentacji i opracowania jest dr inż. Tadeusz Kopta, który od wielu lat konsultuje powstawanie infrastruktury rowerowej w Polsce z samorządami lokalnymi, współpracując z wieloma organizacjami rowerowymi. Jest on m. in. współautorem koncepcji  regionalnych tras rowerowych Velo Małopolska, będącej wzorem dla całego kraju. W latach 2009-2011, jako szef zespołu ds. dróg rowerowych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prowadził szkolenia z zakresu projektowania infrastruktury rowerowej w Polsce.
Potrzeba stworzenia jednolitych zasad projektowania i budowy tras rowerowych w województwie lubelskim wynika ze zgłaszanych postulatów środowisk rowerowych. Turystyka rowerowa to jedna z najpopularniejszych form aktywności. Rowerzyści poza pięknymi krajobrazami oczekują również zapewnienia im bezpieczeństwa poruszania się, dostępności atrakcyjnych miejsc oraz odpowiednich standardów dróg.
„Standardy projektowe dla tras rowerowych województwa lubelskiego” stanowić będą wytyczne do projektowania tras rowerowych w obrębie całego województwa lubelskiego, także dla tras projektowanych na terenie poszczególnych gmin. Stosując podczas projektowania i budowy  odpowiednie standardy, trasy rowerowe powinny być jednolite a projektanci i wykonawcy unikną wówczas błędów, które już popełniano przy realizacji niektórych istniejących tras rowerowych. Aby tak się stało, opracowanie powinno być załącznikiem do każdej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) w przetargach i umowach na wszelkie prace projektowe i budowlane mające wpływ na ruch rowerowy w województwie lubelskim.
Zgłoszenia udziału można przesyłać do 29 czerwca br. na adres e-mailowy tomasz.grodek@lubelskie.pl. Link do uczestnictwa w spotkaniu przesłany zostanie jako wiadomość zwrotna po dokonanym zgłoszeniu.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz