zamosc.tv

Ubezpieczenie w pracy – jakie wady i zalety?

dodano: 08.06.2021

Szukasz pracy i podczas wstępnej rozmowy, oprócz wynagrodzenia, zaoferowano Ci także możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia na życie? A może poszukujesz sposobu, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych obowiązków na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia? Na rynku istnieją dwa rodzaje ubezpieczeń w pracy – grupowe i indywidualne. Poznaj wady i zalety każdego z nich.

Towarzystwa ubezpieczeniowe nieustannie analizują potrzeby swoich klientów i dostosowują do nich swoją ofertę. Teraz każdy, kto pragnie zadbać o swoje bezpieczeństwo na terenie zakładu pracy, może ubezpieczyć się poprzez zawarcie umowy grupowej lub indywidualnej.
Grupowa polisa w pracy – co to jest?
Coraz częściej, aby zwiększyć atrakcyjność miejsca pracy, poprawić bezpieczeństwo pracowników oraz podnieść prestiż firmy, pracodawcy decydują się zawrzeć z ubezpieczycielem umowę na grupową polisę na życie. To ubezpieczenie, które ma wiele zalet, takich jak:
* niska składka miesięczna, która wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych i jest często opłacana przez pracodawcę,
* minimum formalności do dopełnienia przez ubezpieczonego, w tym brak szczegółowej ankiety medycznej.

- W polisie grupowej wiele osób docenia to, że nie musi szukać korzystnej oferty ubezpieczenia samodzielnie. Ten obowiązek spoczywa na pracodawcy, który w porozumieniu z doradcą wybiera najlepszą propozycję. To duża oszczędność nie tylko czasu, ale także pieniędzy – wyjaśnia ekspert z serwisu https://rankomat.pl.
Grupowe ubezpieczenie na życie w pracy – jakie są wady?
Choć grupowa polisa na życie ma wiele zalet, nie jest pozbawiona wad. Największą z nich jest brak możliwości dopasowania zakresu ochrony do swoich potrzeb. Warunki umowy są tak formułowane, aby zapewniać wsparcie wszystkim osobom, które pracują w firmie, przez co niemożliwe jest dostosowanie ich do indywidualnej sytuacji pracownika.
Kolejną wadą jest to, że nie masz wpływu na wysokość sumy gwarantowanej, która ze względu na niską składkę wynosi często zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Indywidualna polisa w pracy – czym jest?
Alternatywą dla grupowego ubezpieczenia w pracy, jest polisa indywidualna. Jak wskazuje nazwa, jest to produkt, który pracownik musi wykupić samodzielnie u ubezpieczyciela bez pośrednictwa pracodawcy. Jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ ubezpieczony może:
* swobodnie dostosowywać zakres ochrony i sumę gwarantowaną do swoich potrzeb,
* rozszerzyć ubezpieczenie o dodatkowe ryzyka, a także skorzystać z polisy ochronno-inwestycyjnej, która pozwala oszczędzać np. na emeryturę.

Indywidualna polisa na życie może zostać zawarta także, jeśli korzystasz z ubezpieczenia grupowego w pracy. Dzięki temu z łatwością uzupełnisz zakres ochrony i w razie zdarzenia otrzymasz podwójne odszkodowanie.
Indywidualne ubezpieczenie na życie – wady
Zakup indywidualnej polisy w pracy to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które potrzebują kompleksowej ochrony na wypadek utraty zdrowia lub życia. Jednak należy pamiętać, że składka na ubezpieczenie jest wyższa niż w przypadku polisy grupowej, przez co może dodatkowo obciążać domowy budżet. Inną wadą tego rozwiązanie jest konieczność wypełnienia szczegółowej ankiety medycznej, przez co osoby ze skomplikowaną sytuacją zdrowotną nie będą mogły skorzystać z oferty lub składka będzie dla nich zbyt wysoka.
Ubezpieczenie grupowe czy indywidualne? Wybierz produkt, który będzie lepiej dopasowany do Twoich potrzeb, a jednocześnie nie będzie przyczyną utraty płynności finansowej. Porównaj oferty już dziś.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz