zamosc.tv

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

dodano: 13.05.2021

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, to tylko niektóre z kategorii interwencji, które w ostatnim czasie wyeliminowali lubartowscy policjanci. Zagrożenia te zgłoszone zostały przez narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeżeli widzisz gdzieś zagrożenie, reaguj!

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest pomocnym narzędziem, które ułatwia pracę policjantom i zwiększa ich możliwości komunikacji ze społeczeństwem. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy wejść na stronę lubartowskiej komendy, aby poprzez kliknięcie w obrazek graficzny przenieść się na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeżeli, jesteśmy w posiadaniu informacji lub widzieliśmy, że gdzieś zaistniało zagrożenie w bezpieczeństwie w ruchu drogowym bądź też innej kategorii przestępstw czy wykroczeń- zgłośmy to. Policjanci w możliwie najszybszym czasie udadzą się w określone miejsce w celu eliminacji zagrożenia.
Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz